Vasarą, liepos 3 d., Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvyko pirmasis ilgalaikio edukacinio projekto „Stebuklingas teatro pasaulis“ užsiėmimas „Pažinkime save spalvų harmonijoje“, kurį pravedė meno terapeutė Audronė Mockuvienė ir kuriame dalyvavo keturiasdešimt vaikų iš probleminių šeimų. Pirmasis dailės terapijos užsiėmimas yra vienas iš jau keturiolikos  įvykusių ir daugybės kitų ateityje numatomų surengti užsiėmimų.

Pasak projekto vadovės, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadybininkės Šarūnės Petruškevičienės, projekto tikslas -  rūpintis vaikais iš probleminių, socialiai jautrių šeimų, kultūrinėmis priemonėmis netiesiogiai prisidedant prie šių vaikų kultūrinės ir visuomeninės  atskirties ir izoliacijos mažinimo.

Projekte numatoma veikla (dailės terapijos, muzikos pažinimo, teatro pažinimo užsiėmimais) siekiama vaikus padrąsinti, supažindinti su įvairiais instrumentais ir muzika, suteikti galimybę atrasti teatro pasaulį, bandant per vaidybą pažinti save, savo gabumus. Visa tai ypač svarbu, žinant, kad muzika, menas turi ypatingą poveikį harmoningam asmenybės formavimuisi.

„Iš pradžių vaikai jautėsi nedrąsiai,“ - pasakojo Š. Petruškevičienė – „tačiau, kai vienoje muzikos pamokoje „Smuiko istorija“ iš arti pamatė styginius instrumentus, kai styginių kvarteto muzikantai Audronė Jurkonytė (I smuikas), Zigmas Brazauskas (I smuikas), Edvinas Kaziukaitis (altas) ir Jurgis Karbauskis (violončelė) apie juos papasakojo ir pagriežė keletą nuotaikingų klasikinės muzikos kūrinių, „smalsučiai“ sujudo. Juos nepaprastai sudomino pažintis ir su kitais instrumentais – apie arfą pasakojo Danguolė Martusevičienė, apie voltorną – Tomas Bidva, fortepijoną – Loreta Piaseckienė, mušamuosius – Sigitas Gailius. Muzikantams tokios pamokėlės taip pat yra savotiškas išbandymas, tik gal labiau - kantrybe. O režisieriaus Ramūno Kaubrio užsiėmimuose, kuriuos pavadinome „Žaidžiame teatrą“, vaikai tiesiog šėliojo, jie labai smalsūs ir imlūs, visas teatras skardeno nuo juoko ir balsų“.

Jau nuo rudens vaikai galės apsilankyti pasirinktame teatro spektaklyje, dalyvauti teatro organizuojamame piešinių konkurse ,,Mano spalvotoji muzika“ bei rašinių ir eilėraščių konkurse ,,Muzika ir aš“. Lapkričio pabaigoje įvyks projekto užbaigimo šventė, kurios metu bus apdovanojami konkursų nugalėtojai, skambės vaikų rašinių fragmentai, eilėraščiai, gros jaunieji talentai.

 Klaipėdos muzikiniame teatre devintus metus iš eilės vyksta „Jaunųjų talentų savaitės“,  kurių metu geriausiai pasirodę atrankiniuose koncertuose muzikos mokyklų  moksleiviai dalyvauja šventiniame koncerte drauge su teatro simfoniniu orkestru. Nuo 2008-ųjų  renginį planuojama perorganizuoti į „Jaunųjų talentų festivalį - konkursą“, kurio metu dar vyks ir meistriškumo kursai. Šis renginys ypač svarbus viso Vakarų Lietuvos regiono gabių vaikų ugdymui bei Vakarų Lietuvos regiono profesionalaus meno perspektyvai.

Projekto iniciatorė Š. Petruškevičienė pažadėjo, kad visi projekte dalyvausiantys vaikai gaus dovanų šiuo metu rengiamą kultūrinį – edukacinį leidinį vaikams ,,Mano pirmoji teatro knygelė“, kurioje bus ir užduotėlių, ir įdomių pasakojimų vaikams apie muzikinį teatrą. Projekto partneriai - agentūra „Visos Lietuvos vaikai” Klaipėdos fondas (pirmininkė Virginija Kairienė), Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrija (pirmininkė Virginija Jurgilevičienė). Projekto įgyvendinimą parėmė Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos apskrities viršininko administracija, Švietimo ir mokslo ministerija.

Parengė Nijolė Jačėnienė