Kauno miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį meru išrinko Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovą Andrių Kupčinską.

Už jo kandidatūrą slapto balsavimo metu pasisakė 26, prieš – devyni Kauno politikai. Vienas biuletenis rastas negaliojantis.

Konservatorius konkurentų balsavimo metu neturėjo – jo kandidatūra buvo vienintelė.

A. Kupčinskas tarybos posėdyje tarp prioritetinių naujosios kadencijos darbų įvardijo Laisvės alėjos rekonstrukciją, miesto gatvių tvarkymą pasitelkiant tiek Europos Sąjungos, tiek privačias lėšas.

Jis taip pat žadėjo siekti, kad gyventojai gautų mažesnes sąskaitas už šildymą, be to, atnaujinti savivaldybės ir verslo ryšius, tikintis gerinti aplinką investicijoms.

„Pagrindinis darbas ne tik mano, bet visos koalicijos, būtų ieškoti, kad miesto biudžetas būtų subalansuotas, nes tik nuo jo priklausys, kokie darbai bus atliekami kitais metais“, - teigė A. Kupčinskas.

Į klausimą apie savivaldybės administracijos reformos tęsimą, jis atsakė, kad „pirmiausia turi dominuoti darbai miestui, vykdomi projektai“, o administracija esą neturi būti pertvarkoma skubotai.

A. Kupčinskas miestui vadovavo ketverius metus nuo 2007 metų – iki tol, kol po vasarį vykusių savivaldos rinkimų miesto vairą netikėtai perėmė liberalas Rimantas Mikaitis.

Tačiau praėjusią savaitę pusmetį meru pabuvęs R.Mikaitis iš šio posto buvo atstatydintas, ir susibūrusi nauja penkių partijų koalicija sutiko paremti A. Kupčinsko kandidatūrą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.