muzika būgnai

Klasikiniai Pietų Indijos perkusijos ir džiazo mušamųjų ritmai, atliekami pirmo ryškumo žvaigždžių, kurių koncertai Vakarų Europoje –  retos sensacijos. Unikali proga išgirsti duetą „Carnatic Drumfire“ turės Vilniaus publika spalio 17 d. 20.30 val klube „Tamsta“.

Rytietiškos klasikos atlikėjas ir viena iškiliausių džiazo būgnininkių groja drauge! Tai daugiau negu džiazas. Rytų ir Vakarų ritmikos sąveika gimdo iki šiol negirdėtą naują kokybę. Tai pirmas toks koncertas vidurio ir rytų Europoje.

Koncerto išvakarėse Vilniaus Universitete bus surengta paskaita-demonstracija apie stebuklus, kuriuos spalio 17 d. klausytojai išgirs klube „Tamsta”.

Ghatam Suresh – nepralenktas egzotiško Indijos mušamojo instrumento ghatamo virtuozas. Ghatamas – molinis ąsotis, bebaigiąs išnykti Pietų Indijos klasikinės muzikos (Carnatic music) instrumentas, šiek tiek primenantis Europoje plačiau žinomą afrikietiškąjį udu, Europoje ir Amerikoje išgarsėjo pirmiausia legendinės Johno McLaughlino grupės „Shakti“ dėka.

Savo agresyviai estetiška grojimo maniera Sureshas sukėlė tikrų tikriausią muzikavimo ghatamu revoliuciją: jo grojimo manierą ėmė mėgdžioti visų žemynų perkusininkai, o instrumento vardas tapo kitu paties atlikėjo vardu. Improvizacija yra ir džiazo, ir indų klasikinės muzikos esmė, todėl Ghatam Sureshas jau seniai tapo itin geidžiamu žinomiausių džiazo ir klasikinės muzikos atlikėjų scenos partneriu. Seras Paul Grabowsky, Pete Lockett, Paulo Álvares, Adrian Sherriff, Sandy Evens, Venessa Tomlinson – tai tik keli vardai su kuriais teko groti Ghatam Sureshui.

2010-aisiais kaip solistas Sureshas koncertavo su didžiausiu pasaulyje Helsinkio simfoniniu orkestru, diriguojamu žymaus dirigento Eero Hämeenniemi.

Carola Grey muzikos pradėjo mokytis sulaukusi vienuolikos ir greitai atkreipė muzikos mylėtojų dėmesį kaip nepaprastai muzikalus vaikas, kuriam be vargo pakluso ne tik mušamieji, bet ir klavišiniai bei sudėtingiausios vokalo technikos. Šiandien ji visuotinai pripažįstama viena puikiausių Vokietijos būgnininkių, muzikos žurnalistų dažnai įvardijama „Karščiausiu Vokietijos eksportu“.

Carola šešis metus gyveno Niujorke, kur kūrė bendrus projektus su žymiausiais džiazo atlikėjais – Mike'u Stern'u, Rocco Prestia, Ravi Coltrane'u ir kitais. Jos kūryba  ne karta pasiekė prestižinių populiariausių įrašų sąrašo U. S. Gavin Jazzcharts viršūnę, taip pat ji apdovanota keletu apdovanojimų už džiazo kompozicijos pasiekimus.

2010-aisiais Carola tapo vienintele moterimi, kuriai teko garbė dalyvauti „German Drum Heroes“– muzikiniame projekte, subūrusiame 25 geriausius Vokietijos būgnininkus. Vien šiais metais ji grojo Jakarta Jazzfestival, Thailand Jazzfestival, Madras Musicfestival, London Jazzfestival, Music China, New York's Blue Note and Birdlan.

Šio unikalaus dueto koncertas spalio 17 d. 20.30 val. klube „Tamsta“.

Ghatam Suresh'o, Carolos Grey ir Prano Vildžiūno paskaita-demonstracija „Indų ritmikos kelias į Vakarus“ Vilniaus universteto Filologijos fakulteto V. Krėvės auditorijoje spalio 16 d., 16.45 val. Paskaita nemokama.