Klaipėdos miesto gatvėms - 6 mln. litų ES fondų parama
|
Klaipėdos miesto savivaldybė užsitikrino Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą J. Janonio, S. Dariaus ir S. Girėno gatvių rekonstrukcijai.
ES skirs Klaipėdai beveik 6 mln. litų išvažiavimo iš uosto rekonstrukcijai.
Per pusantrų metų numatoma ne tik praplatinti minėtas gatves, bet ir įrengti pėsčiųjų taką, modernų šviesoforą, rekonstruoti gatvių apšvietimą. Siekiant sumažinti triukšmo poveikį Smilties Pylimo gatvės 2 namo gyventojams, S. Dariaus ir S. Girėno gatvės kairėje pusėje numatyta įrengti triukšmo slopinimo sienutę.
Rekonstravus šias centrinės miesto dalies gatves bus ne tik išspręstas krovinių transportavimo klausimas iš Klaipėdos uosto, bet ir pagerės eismo sąlygos senamiestyje, susisiekimas su autobusų ir geležinkelių stotimis, miesto išorės transportu, pagerėtų aplinkosaugos rodikliai.
Projektas, kurio vertė - 8,332 mln. litų, turėtų būti baigtas 2006 metų liepą. Pagal ES reikalavimus 25 proc. projekto vertės turi padengti miestas. Šias lėšas pagal sutartį su savivaldybe projektui įsipareigojo skirti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.
Anot savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės, jei viskas eisis sklandžiai, darbai prasidės jau kitų metų gegužę. |



























