Klaipėdos apygardos teismas penktadienį kaltu dėl kyšio reikalavimo pripažino eksparlamentarą Virginijų Martišauską ir nuteisė jį kalėti pusantrų metų pataisos namuose.

Bylos duomenimis, V.Martišauskas, būdamas Seimo nariu, nuo 2004 metų liepos 17 d. iš Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Kęstučio Šiliausko tiesiogiai bei per tarpininką reikalavo 20 tūkst. litų kyšio.

Šiam sandoriui tarpininkavusiam Albinui Gūžei teismas skyrė 3 mėnesius laisvės atėmimo, tačiau bausmės vykdymą atidėjo.

Manoma, kad buvęs Seimo narys reikalavo kyšio, kaip paramos jo rinkimų kampanijai.

Už kyšį V.Martišauskas esą žadėjęs atsiimti savo skundą aplinkos ministrui Arūnui Kundrotui dėl K.Šiliausko sukelto incidento, kurio metu buvo sunkiai sužalotas žmogus.

V.Martišauskas neigė reikalavęs kyšio ir mėginimą perduoti pinigus jam vienoje kavinėje pavadino provokacija.

Įtarimai politikui buvo grindžiami K.Šiliausko pareiškimu apie nusikalstamą veiką, liudytojų apklausomis, taip pat slapta darytais garso įrašais.

Įtariamąjį V.Martišauską teismas apklausė birželio 9 dieną. Jis savo kaltę dėl pareikštų įtarimų neigė ir sakė, kad jo byla yra "pavyzdys, kaip išmesti žmogų iš politikos".

Dėl įtarimų paėmus kyšį V.Martišauskas pernai rudenį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo ir VRK paprašė nutraukti jo Seimo nario įgaliojimus.

V.Martišauskas 2004 metų rudenį kandidatavo ir į dabartinės kadencijos Seimą. Jis buvo įrašytas į Liberalų ir centro sąjungos kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje, tačiau rinkimai V.Martišauskui susiklostė nesėkmingai, kandidatų sąraše jis liko paskutinis.

Iki atėjimo į politiką V.Martišauskas dirbo žurnalistinį darbą ir buvo populiarių televizijos laidų "Keliai, mašinos, žmonės", "01, 02, 03" vedėjas bei žurnalo "Keturi ratai" redaktorius.

Dėl įtarimų kyšininkavimu pernai vasarą iš Seimo pasitraukė trys parlamentarai - socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, konservatorius Arvydas Vidžiūnas ir socialliberalas Vytautas Kvietkauskas. Vėliau ikiteisminis tyrimas dėl tariamų šių parlamentarų nusikaltimų buvo nutrauktas.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, valstybės tarnautojas savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.