2012 m. gegužės 22 d., antradienis

Ch. Bukowskio „Moterys“

2006-11-28
Rubrikose: Kultūra » Knygų lentyna 

Charles Bukowski. Moterys. Iš anglų kalbos vertė Inga Tuliševskaitė. - kitos knygos, 2006

Charles Bukowski gimė 1920 metais, Andernache, Vokietijoje. Kai jam sukako treji, šeima persikėlė į JAV. Jis užaugo Los Andžele, kuriame praleido didžiąją dalį savo gyvenimo ir kuris tapo daugelio jo kūrinių pagrindu. Pirmąjį savo apsakymą jis išspausdino dar 1944 metais, būdamas dvidešimt ketverių, o poeziją rašyti pradėjo tik sulaukęs trisdešimt penkerių.

Septintajame dešimtmetyje Charles Bukowski jau tituluojamas undergroundo poezijos karaliumi. Nepaisant skandalingo elgesio viešumoje ir girtuoklysčių, jis pradėtas kviesti skaityti poeziją universitetuose ir madinguose klubuose. Devintajame dešimtmetyje Charles Bukowski tapo vienu labiausiai mėgstamų ir dažniausiai mėgdžiojamų Amerikos poetų, bei sulaukė triukšmingo pripažinimo Europoje.

Čarlzas Bukovskis mirė 1994 m., ką tik pabaigęs savo paskutinį romaną Pulp (liet. „Skaitalas“, 2005). Jis išleido virš keturiasdešimt penkių poezijos ir prozos knygų, tarp kurių tokie romanai kaip Post Office (1971, liet. „Paštas“, 2004), Factotum 1975, Women (1978, liet. „Moterys“, 2006 m.), Ham on Rye (1982)”, Holywood (1989) ir apsakymų rinkiniai Notes of a Dirty Old Man (1969) Most Beautiful Women in Town (1973 ); poezijos rinkiniai Love Is a Dog from Hell: Poems, 1974-1977, Burning in Water, Drowning in Flame, 1983, You Get So Alone at Times That It Just Makes Sense, 1986.

Romano herojus, autoriaus alter ego, Henris Činaskis − jam jau per penkiasdešimt − sutinka daug moterų, virste virstančių į jo lovą. Amerikos undergroundo tėvas išgarsėjo ir tapo pleibojumi, bet liko romantiškai sentimentaliu ir giliai širdyje trokštančiu tos vienos vienintelės meilės...

Romaną Moterys (Women, 1978) Charlesas Bukowskis sukūrė jau perkopęs penktą dešimtį, tapęs pripažintu Amerikos poetu ir prozininku.  Šiame literatūros chuligano kūrinyje, kaip ir ankstesniuose, verda žemųjų Amerikos sluoksnių gyvenimas. Absurdiškos ir politiškai nekorektiškos situacijos, vulgarumu trenkiantys žmonių santykiai čia perteikti sąžiningai ir atvirai − rašytojui būdingu emociškai tiksliu, kupinu saviironijos ir humoro stiliumi.

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Kelionė su Bernardinai.lt Nr. 18

Šįsyk norėjome pabrėžti mokinystę, kaip susitikimą su Mokytoju. Susitikimą, kuris keičia gyvenimą. Apie tai geriausia pasakoti kalbinant žmones, kurių gyvenimas švyti susitikimo šviesa.

Skamba kankliai 2011

Šių metų festivalio programoje – beveik 50 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma, tad turėtų išsipildyti sena organizatorių svajonė – keturioms dienoms sukurti gyvą, dainingą, ūžiantį miestą

Gaoussou Diawara

Kiek trunka mėnuo Afrikoje, kodėl Europa laiko galvą šaldytuve, kuo lietuviai panašūs į maliečius ir ar karus Afrikoje pakeis vienybė? Visu glėbiu įžvalgų su mumis dalinosi žymus Malio poetas Gaoussou Diawara.

Algimantas Aleksandravičius (juodai balta foto)

Algimantui Aleksandravičiui 2011 m. Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta „už fotografinio portreto atnaujinimą, Lietuvos asmenybių galerijos sukūrimą, LDK paveldo poetiškus atspindžius“.

Bert Jansch

Ne veltui Janschą ypač vertino Led Zeppelin gitaristas Jimmy Page‘as, o folko ir roko dainius kitoje Atlanto pusėje Neilas Youngas kartą pasakė: „Janschas su akustine gitara padarė tą patį, ką su elektrine Hendrixas“.

Johno Dos Passos romanas „Manhatano stotis“

„Manhatano stotis“ lyginama su James’o Joyce’o Ulisu. Nobelio premijos laureatas, rašytojas Sinclairis Lewisas šį romaną pavadino „pirmos svarbos kūriniu... Naujos rašymo mokyklos aušra“.