Rabih Abou-Khalil - kompozitorius ir muzikantas iš Libano, gimė 1957 metais Beirute. Nuo mažumės padėjęs groti instrumentu ude (arabiška liutnia), tapo virtuozu. Reikia pripažinti, kad šis instrumentas arabų pasaulyje yra toks populiarus kaip gitara ar fortepijonas Europoje. 1978 metais dėl Libane kilusio pilietinio karo Rabih Abou-Khalil teko palikti Beirutą.

Persikėlęs į Vokietiją, Miuncheno muzikos akademijoje jis mokėsi klasikinės fleitos skyriuje.

Europinis išsilavinimas Rabih Abou-Khalil suvaidino didelį vaidmenį: jis studijuoja ir lygina europines bei rytietiškas muzikos sroves, galų gale pats pradeda kurti unikalią europinio džiazo bei tradicinės arabų muzikos sintezę.

Šio kompozitoriaus kompozicijų išskirtinumas yra ne europinių ir Artimųjų Rytų muzikų motyvų „sukergimas“, o dviejų skirtingų muzikinių kultūrų sujungimas į vieną bendrą, savarankišką ir neįtikėtinai žavią muziką.

Albumo „Blue Camel“ įraše be arabų muzikantų dalyvavo tokios džiazo muzikos žvaigždės kaip Charlie Mariano, Kenny Wheeler, Steve Swallow.

Muzikos kritikai visada labai palankiai atsiliepia apie Rabih Abou-Khalil darbus. Vienoje iš albumo „Blue Camel“ recenzijų ši muzika buvo apibūdinta šiais žodžiais: „... savo šaknis įleidusi į žemę, Rabih Abou-Khalil muzika panaši į milžinišką medį, kurio šakos išsiskleidža į visas puses ir kartu krypsta į dangų...“

  1. Sahara
  2. Tsarka
  3. Ziriab
  4. Blue Camel
  5. On Time
  6. A Night In The Mountains
  7. Rabou-Abou-Kabou
  8. Beirut

Rabih Abou-Khalil „Ziriab“

Bernardinai.lt