Aštuoniolika kovų už laisvę dainų, populiarūs atlikėjai, natos, akordai, dainų žodžiai ir nuotraukos - visa tai klausytojai gali rasti kompaktinėje plokštelėje „Už Laisvę, Tėvynę ir Tave“.

Ugningi, patriotiniai liaudies kūriniai albume dera su begalinio graudulio bei ilgesio kupinomis melodijomis. Dainos atrinktos remiantis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkų konsultacijomis, tad autentiškos ir aranžuotos nepažeidžiant jų struktūros ir dramatizmo.

Albume įrašyti vieni profesionaliausių, artistiškiausių įvairių kartų moterų balsų: romansų virtuozė Larisa Kalpokaitė, „Auksinį scenos kryžių“ pelniusi Ieva Stundžytė, „Velnio nuotakoje“ sužibusi Indrė Dirgėlaitė.

Solidi ir temperamentu bei patirtimi kibirkščiuojanti vyrija: Gediminas Storpirštis, Aidas Giniotis, Vladas Bagdonas, Vytautas V. Landsbergis, Domantas Razauskas, Arnoldas Jalianiauskas.

Albumo įrašuose dalyvavo aukščiausio lygio profesionalūs muzikantai: mušamaisiais ir perkusija groja Pavelas Giunteris, saksofonu – Vytautas Labutis, smuiku – Vytautas Mikeliūnas ir kiti.

Pelnas, gautas pardavus kompaktinės plokštelės tiražą, bus skirtas tolesniam Laisvės kovų dalyvių atminimo įprasminimui.

„Už Laisvę, Tėvynę ir Tave“ galima įsigyti Lietuvos genocido aukų muziejuje Vilniuje ir daugiau nei dvidešimtyje „Pegaso“ knygynų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Telšiuose, Alytuje, Rokiškyje, Kėdainiuose, Anykščiuose, Prienuose. 

Projekto partneriai: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Ateitininkų federacija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Aidas Giniotis „Jei ne auksinės vasaros“

Vytautas V. Landsbergis „Dievuliau mano“

Bernardinai.lt