2012 m. gegužės 23 d., trečiadienis

Keistuolių teatras „Kitą kartą“ ir „Geltonų plytų kelias“

2009-03-25
Rubrikose: Kultūra » Melomanija  Šeima ir sveikata » Vaikams 

Pati pirmoji Keistuolių teatro žiūrovų karta, užaugusi su jau legendiniais tapusiais spektakliais „Kitą kartą“ ir „Geltonų plytų kelias“ puikiai pamena linksmas ir įsimenančias melodijas, lydėjusias juos gražios ir spalvingos vaikystės keliu į keistą suaugusiųjų pasaulį.

Praėjus daugeliui metų nuo tų gražių laikų, pasakas apie kitą kartą tekančias žodžių upes ir besidriekiantį geltonų plytų kelią atranda naujos žiūrovų kartos. Tam, kad šios gražios istorijos nebūtų pamirštos, Keistuolių teatras pristato dvi kompaktines plokšteles: „Kitą kartą“ ir „Geltonų plytų kelias“.

„Kitą kartą“ – tai šešios muzikinės pasakos mažiems ir dideliems pagal Donaldą Bissetą, kurias seka Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Sigutis Jačėnas. Šios pasakos pirmą kartą išleistos kompaktinės plokštelės pavidalu (1990 m. buvo išleista garso kasetė).

Donaldas Bissetas yra profesionalus anglų aktorius, ilgą laiką vaidinęs įžymiajame Karališkajame Šekspyro teatre. Savo pasakas Donaldas Bissetas kuria savaip: televizijos ekrane pats piešia paveikslėlius ir jais iliustruoja savo paties pasakojamas istorijas.

Kitą kartą tekėjo žodžių upė. Tekėjo ji į jūrą, ir visi žodžiai tekėjo į pasakų knygas. Kitą kartą trys keisti žmogeliukai - Keistutis, Keistutė ir Keistukas įbrido į žodžių upę ir prisisėmė pilnas rieškučias vandens: „Kitą kartą buvo...”, „Buvo kitą kartą...”, „Kartą kitą buvo...”

„Geltonų plytų kelias“ – tai muzikinė pasaka vaikams „Geltonų plytų kelias“ pagal Lymano Franko Baumo knygą „Ozo šalies burtininkas“.

Šioji muzikinė istorija pasakoja apie mažą mergaitę Doroti, kurią didžiulė audra, sukelta piktosios burtininkės Gingemos, nuskraidino iš gimtojo Kanzaso į tolimą, paslaptingą ir nepažįstamą šalį. Apie nuotykius, patirtus keliaujant į Smaragdo miestą Geltonų Plytų keliu. Apie tris būtybes – Šiaudinę Kaliausę, Geležinį Medkirtį, Bailųjį Liūtą – ir jų karščiausius troškimus. Apie troškimų išsipildymą ir nelaimingąjį apgaviką Smaragdo miesto Burtininką.

Tai jau antrasis šios kompaktinės plokštelės leidimas, pasirodęs pačioje 2008 metų pabaigoje.

„Raganosis ir fėja”(iš pasakos „Kita kartą“)

„Geltonų plytų kelias“

Bernardinai.lt

Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Kelionė su Bernardinai.lt Nr. 18

Šįsyk norėjome pabrėžti mokinystę, kaip susitikimą su Mokytoju. Susitikimą, kuris keičia gyvenimą. Apie tai geriausia pasakoti kalbinant žmones, kurių gyvenimas švyti susitikimo šviesa.

Skamba kankliai 2011

Šių metų festivalio programoje – beveik 50 renginių, pritraukiančių savo įvairove, pateikimo forma, tad turėtų išsipildyti sena organizatorių svajonė – keturioms dienoms sukurti gyvą, dainingą, ūžiantį miestą

Gaoussou Diawara

Kiek trunka mėnuo Afrikoje, kodėl Europa laiko galvą šaldytuve, kuo lietuviai panašūs į maliečius ir ar karus Afrikoje pakeis vienybė? Visu glėbiu įžvalgų su mumis dalinosi žymus Malio poetas Gaoussou Diawara.

Algimantas Aleksandravičius (juodai balta foto)

Algimantui Aleksandravičiui 2011 m. Nacionalinė kultūros ir meno premija skirta „už fotografinio portreto atnaujinimą, Lietuvos asmenybių galerijos sukūrimą, LDK paveldo poetiškus atspindžius“.

Bert Jansch

Ne veltui Janschą ypač vertino Led Zeppelin gitaristas Jimmy Page‘as, o folko ir roko dainius kitoje Atlanto pusėje Neilas Youngas kartą pasakė: „Janschas su akustine gitara padarė tą patį, ką su elektrine Hendrixas“.

Thomas Merton. Septynaukštis kalnas: tikėjimo autobiografija

Būdamas trapistų vienuolyne Thomas Mertonas parašė šį nepaprastą liudijimą, nepakartojamą dvasios autobiografiją, istoriją žmogaus, pasitraukusio iš pasaulio tik po to, kai patyrė, ką reiškia būti į jį visiškai panirusiam.