VAT, 2009

Naujausioje Kolekcijos „Lietuvių aktorių balsai“ plokštelėje – šių metų Poezijos pavasario laureato Rimvydo Stankevičiaus eilėraščiai iš knygos „Laužiu anspaudą“.

„Laužiu antspaudą“ – ketvirtoji poeto, eseisto Rimvydo Stankevičiaus eilėraščių knyga, kurioje nuo tradicinių eilėraščių formų taip būdingų ankstesniems eilėraščių rinkiniams pereinama prie nevaržomo, itin jautraus kalbėjimo gyvenimo ir mirties temomis.

Apie šią knygą poetas Aidas Marčėnas rašė: „Laužiu antspaudą“ – vientisa, drąsi, pasaulių ribas peržengianti ir trinanti knyga. Ir - kas dar labai svarbu - autorius visiškai tiki tuo, ką rašo, ir atsiveriančia anapusybių vaizdinija priverčia patikėti skaitantįjį. Ne išranda, bet atranda. Iš praradimų, iš netekčių.

Neapleidžia mintis, kad tokie poetiniai atradimai savaip pavojingi, su jais atradėjui reikia elgtis labai atsargiai. Bet juk tik jie sugeba sukrėsti, supurtyti iki pačių gelmių. Dar kartą pasitikrinti santykį su gyvenimu, kuris vertingas tiek, kiek jame yra poezijos. Bei:su poezija, kuri vertinga tiek, kiek joje yra gyvenimo...”

Kompaktinėje plokštelėje „Valhala“ skamba 16 eilėraščių iš šios knygos, kuriuos skaito aktorius Andrius Bialobžeskis, o tekstus apjungia muzikanto Domanto Razausko sukurtos kompozicijos.

Plokštelės anotacijoje poetas Rimvydas Stankevičius rašo: „Besimokant septintoje klasėje mano lietuvių literatūros mokytoja paskolino vinilinę garso plokštelę, kurioje aktorius Valentinas Masalskis įskaitęs Vytauto Mačernio eiles. Galingai įskaitęs. Pribloškiančiai. Dabar jau niekas tikrai to nepatikrins, tačiau galbūt tai ir buvo mano pirmas tikras sąlytis su poezija, gal ir buvo infekcija, užkrėtusi mane visam gyvenimui likti poetu...

Kai aktorius Sigutis Jačėnas pasiūlė leisti mano poezijos plokštelę (gaila, kad ne vinilinę), kai aktorius ir mano bičiulis Andrius Bialobžeskis sutiko eilėraščius įskaityti, kai poetas, kompozitorius ir vienas artimiausių mano draugų Domantas Razauskas sutiko sukurti ir įgroti šiai plokštelei muziką, pamaniau - neįtikima, bet, pasirodo, net ir tokios svajonės išsipildo. Visos iki vienos pildosi. Na, o perklausęs, ką draugai iš mano poezijos sukūrė, apstulbau nė kiek ne mažiau nei anuomet, klausydamasis dieviškai skaitančio Valentino Masalskio. Pasirodo, Andrius ne tik įskaitė, bet ir balsu išvaidino eilėraščius, o Domantas sukūrė ne tik muziką, bet ir viso to vyksmo režisūrinį scenarijų, sujungė, pavertė kaži kokiomis galingomis poetinėmis apeigomis... Nepaprastai gera turėti talentingų draugų. Nepaprastai gera turėti galimybę kurti drauge - petys į petį su kitų menų atstovais. Tik šitaip galima įsiūbuoti gaivalus, kurie netelpa į jokių menų rėmus, nes (nuoširdžiai tuo tikiu) patys yra kur kas daugiau nei menas“.

1.Laužiu antspaudą
2.Prologas
3.Nuo pradžių
4.Kopėčios
5.Vietoj fleitos
6.Pigiausiu tarifu
7.Replika iš auditorijos
8.Medžioklė
9.Kanauninkas
10.Gurguolė
11.Valhala
12.Kasnakt
13.Tarpinės stotys. Koma
14.Tarpinės stotys. Amnezija
15.Didžiajam kauliukų subėrimui atminti
16.Laužavietė

„Laužavietė“

Bernardinai.lt