Spalio pradžioje debiutuoja neįgaliųjų teatras "Naujasis teatras" su pirmąją savo premjera "Stiklinis žvėrynas".

Spektaklis "Stiklinis žvėrynas", sukurtas pagal XX amžiaus dramaturgijos klasiko Tennessee Williamso (Tenesio Viljamso) to paties pavadinimo dramą, bus rodomas Vilniaus mažajame teatre spalio 3 ir 4 dienomis.

Spektaklyje pasakojama apie prisiminimuose paskendusią motiną, romantiškų nuotykių trokštantį sūnų bei užsisklendusią dukrą. Veikėjų sukurtos iliuzijos jiems yra svarbesnės nei tikrovė, kurioje jie jaučiasi bejėgiai ir nesaugūs, rašoma "Naujojo teatro" pranešime.

2008 metais susikūręs neįgaliųjų "Naujasis teatras" vienija įvairių socialinių grupių žmones, jame kuria sveiki ir neįgalieji. Kaip teigiama pranešime, pagrindinis teatro tikslas - per kūrybą bendrauti su visais ir mažinti atskirtį visuomenėje.

"Kai vaidina profesionaliai parengti neįgalūs aktoriai, tai yra labai paveiku", - BNS teigė "Naujojo teatro" direktorė Svetlana Laima Zemleckienė.

Pasak S.L.Zemlickienės, pasaulio kultūroje analogiškas profesionalus neįgaliųjų teatras 2005 metais buvo įsteigtas Švedijoje, kur vaidina aktoriai, turintys protinę negalią. Tuo metu Vilniuje dirba aktoriai, įgiję profesinį išsilavinimą ir turintys fizinę negalią.

Teatro aktoriai meistriškumo mokėsi "Mažojoje teatro akademijoje" prie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei "Scenos ir estetikos mokykloje".

Spektaklio "Stiklinis žvėrynas" režisierius - Artūras Šablauskas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.