Baigti Tytuvėnų Švč. mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblio Kelmės rajone galerijos stogo restauravimo darbai.

2007-2009 metais vykdytiems darbams Kultūros paveldo departamentas (KPD) pranešė skyręs daugiau nei 2 mln. litų.

Šis ansamblis - vienas iš keliolikos kultūros paveldo objektų, kurių atnaujinimo darbai vykdomi įgyvendinant Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir jo objektų pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms 2007-2013 metų programą, patvirtintą Vyriausybės.

Iš pradžių lėšos šios programos priemonių vykdymui buvo skirtos iš Privatizavimo fondo, o pastaraisiais metais - iš KPD skiriamų valstybės biudžeto asignavimų.

XVII amžiuje statyta arkinė galerija-tvora yra Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio sudėtinė dalis, sudaranti uždarą kiemą priešais bažnyčią. Galerijos kampuose yra keturi bokšteliai, vakarinėje dalyje - įėjimo vartai. Arkadose nutapytos ir sulipdytos 39 Kristaus kryžiaus kelio stotys.

Restauravimo darbų metu sena stogo čerpių danga buvo pakeista nauja, analogiška buvusiai, suremontuotas karnizo mūras ir tinkas, restauruoti bokštelių ir įėjimo vartų kryžiai, atstatyti sunykę jų elementai, išsaugoti visi geros būklės medinių konstrukcijų ir apdailos elementai.

Pagal parengtą ansamblio stogų restauravimo projektą, darbai turėtų būti tęsiami ir toliau, tačiau, atsižvelgiant į realias finansines galimybes, kitais metais gali tekti atlikti tik dalį numatytų darbų, tad viso ansamblio stogo tvarkybos darbai gali užtrukti.

XVII-XVIII amžiais pastatytas Tytuvėnų Švč. mergelės Marijos angelų karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis - vienas įdomiausių ir didžiausių sakralinės architektūros paminklų Lietuvoje. Jį sudaro bažnyčia, šventorius su Kristaus laiptų koplyčia, dviaukščio vienuolyno mūras ir šiam ansambliui priklausantys ūkinės paskirties pastatai.

Gana nuošalioje, tačiau vaizdingoje vietoje tarp ežerų įsikūręs ansamblis paskutinį kartą restauruotas 1961-1973 metais. Beveik nepaliestas gaisrų ir karų jis iki šiol yra laikomas vienu iš įspūdingiausių barokinių ansamblių Lietuvoje ir Šiaurės Rytų Europoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.