2009-ieji buvo "įdomūs" metai Vyriausybei tiek dėl valstybės ekonominių sunkumų, tiek ir dėl nepopuliarių sprendimų, kuriuos ji privalėjo priimti, sako ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Taip besibaigiančius metus paskutinę jų dieną premjeras įvertino duodamas interviu Žinių radijo laidai "Pozicija".

"Vertinant šiuos metus, tai aš turiu pasakyti, kad jie tikrai, aš drįstu sau taip vadinti, gal šiek tiek ironiškai arba metaforiškai, tai buvo tikrai įdomūs metai ir dėl tų sunkumų, ir dėl sprendimų, kuriuos teko priimti, kartais sprendimų, kurie mūsų pačių nedžiugino, bet kuriuos privalėjome priimti", - sakė premjeras.

Pasak ministro pirmininko, didžiausias iššūkis 2009-aisiais buvo krizės suvaldymas, ir anot jo, galima santūriai pasidžiaugti, kad tą krizę pavyko atlaikyti ir ją suvaldyti.

"Aš negaliu pasakyti, kad jau išlipome iš jos, bet suvaldymas taip pat yra didelis pasiekimas", - tikino A.Kubilius.

Vis dėlto premjeras teigė nenorįs skubiai prognozuoti, kad 2010-aisiais ekonominis sunkmetis pasibaigs.

"Nesiimčiau taip skubiai sakyti, kad tikrai galėtume prognozuoti, jog kitais metais galėtume jau pasirašyti nutarimą, kad krizė jau baigiasi. Kiti metai iš vienos pusės bus gal ir šiek tiek lengvesni, bet tikrai tai nereiškia, kad sunkumai ir išmėginimai bus pasibaigę", - tvirtino Vyriausybės vadovas.

Kaip kitus svarbiausius besibaigiančių metų įvykius premjeras įvardijo prezidentės išrinkimą, pertvarką energetikoje, aukštojo mokslo reformą ir pradedamą sveikatos įstaigų pertvarką, biurokratijos pertvarkymą, Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimą.

Didžiausiu ateinančių metų iššūkiu A.Kubilius įvardijo kovą su nedarbu.

"Aš raginu racionaliai žiūrėti, tikėti, kad mes nesame kokie nors, nesuprantantys, ką reikia daryti. (...) Vėl galiu pakartoti baigiantis šiems metams, kad labai aiškiai galime konstatuoti, kad eidami per krizės metus žinojome, ką reikia daryti, todėl sugebėjome suvaldyti krizę, suvaldysime kitais metais ir nedarbą, įveiksime, aš esu įsitikinęs, ir korupciją", - teigė premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.