Užsienio reikalų ministerija (URM) nuo sausio1 dienos perima ryšių su užsienio lietuviais palaikymo funkcijas,Vyriausybei nusprendus reorganizuoti Tautinių mažumų ir išeivijosdepartamentą (TMID) ir panaikinti Lietuvių grįžimo į tėvynę informacinį centrą

.Kaip praneša URM, ministerijoje pradės veikti Užsienio lietuviųdepartamentas, kuris rūpinsis ryšiais su užsienio lietuvių bendruomenėmis,neformaliuoju lituanistiniu švietimu užsienyje. Užsienio lietuviųdepartamentui vadovaus į diplomatinę tarnybą sugrįžęs buvęs TMID generalinisdirektorius Arvydas Daunoravičius.

Naujasis ministerijos padalinys sieks skatinti užsienio lietuviųtapatybės išsaugojimą, lietuvių kalbos, istorijos ir tradicijų išlaikymąužsienyje, naujųjų lietuvių išeivijos organizacijų kūrimąsi.Ministerija taip pat skatins specializuotų lietuvių diasporos socialiniųtinklų plėtrą, konsultuos užsienio lietuvius grįžimo į Tėvynę beiintegracijos į Lietuvos politinį, ekonominį, socialinį ir kultūrinį gyvenimąklausimais.

URM taip pat pavesta parengti ir išvystyti Globalios Lietuvos strategiją,kuri numatys konkrečias priemones, padėsiančias aktyviau įtraukti užsieniolietuvius į Lietuvos valstybės politinį, ekonominį, kultūrinį ir visuomeninįgyvenimą bei palaikyti ryšius su tėvyne.

Planuojama, kad departamentas reguliariai inicijuos išeivijos tyrimus,kuriais bus siekiama nustatyti užsienio lietuvių poreikius. Bus kaupiama,analizuojama ir sisteminama informacija apie užsienio lietuvių bendruomeniųir organizacijų veiklą, teikiama pagalba parenkant specialistus irorganizuojant metodinę paramą užsienio lietuvių neformaliojo lituanistiniošvietimo įstaigoms.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 10 dienos nutarimu panaikinus TMID, užsienio lietuvių reikalų koordinavimo funkcijos perduotosUžsienio reikalų ministerijai, tautinių mažumų klausimų koordinavimas -Kultūros ministerijai, užsienio lietuvių ir tautinių mažumų švietimoreikalai - Švietimo ir mokslo ministerijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.