Prezidentė Dalia Grybauskaitė tarp svarbiausių 2010 metų prioritetų pirmadienį įvardijo ekonomikos atsigavimą, kuriant naujas darbo vietas, bei euro įvedimo strategijos sukūrimą ir įgyvendinimą.

Kovą su nedarbu šalia struktūrinių reformų svarbiausiais Vyriausybės darbais pavadino ir su prezidente susitikęs premjeras Andrius Kubilius.

"Pirmasis prioritetas - tai ekonomikos atsigavimo užtikrinimas pirmiausia per darbo vietų kūrimo strategiją arba vadinamąją užimtumo strategijos paruošimą ir jos vystymą", - pirmadienį žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Po susitikimo su ministru pirmininku ir visais ministrais šalies vadovė taip pat pabrėžė būtinybę užtikrinti konkurencingumą, mažinant monopolines kainas, kovą su korupcija, socialinės apsaugos reformą, politinės sistemos demokratizavimą vykdant savivaldos reformą bei būtinybę parengti nacionalinę valstybės vystymosi strategiją iki 2020 metų.

Pasak šalies vadovės, Lietuva, suvaldžiusi viešųjų finansų krizę, šiemet pradės atsigauti, todėl būtina atnaujinti euro įvedimo strategiją.

"Jau laikas atėjo, kada Lietuva, suvaldžiusi viešųjų finansų krizę, šiemet pradės atsigauti. Laikas galvoti apie mūsų perspektyvą euro zonoje, atsakingą fiskalinę politiką (...). Kviečiu Vyriausybę numatyti ir atnaujinti euro įvedimo strategiją ir pradėti ją įgyvendinti", - teigė šalies vadovė.

Prezidentė sakė dėl konkrečios euro įvedimo datos nenorinti spekuliuoti, bet pakartojo, kad tikėtinas periodas - 2013-2015 metai.

Kaip vieną svarbiausių prioritetų D.Grybauskaitė taip pat įvardijo konkurencingumo užtikrinimą.

"Vienas iš rodiklių bus monopolinių kainų mažinimas. Tai ir vaistai, elektros kainos, šiluma ir kitos monopolinės kainos", - sakė D.Grybauskaitė.

Šalies vadovė sakė, kad tęsiant kovą su korupcija reikia užtikrinti viešųjų pirkimų skaidrumą, kovoti su šešėline ekonomika. Šioje srityje prezidentė sakė rekomenduojanti sujungti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą su Mokesčių inspekcija.

Šiam pasiūlymui pritarė ir premjeras. "Tikrai labai vertingas pasiūlymas, ir esu įsitikinęs, kad mes jį sėkmingai realizuosime", - sakė A.Kubilius.

Prezidentė taip pat sakė raginanti tęsti pradėtas sveikatos apsaugos ir švietimo reformas bei pradėti naujas "Sodros", socialinės apsaugos struktūros reformas.

D.Grybauskaitės teigimu, 2010-aisiais būtinas politinės sistemos demokratizavimas, kuriam svarbi savivaldos reforma.

"Tai savivaldos reformos gilinimas, ypač tiesioginiais mero rinkimais bei teisė dalyvauti savivaldos rinkimuose piliečiams ne partiniuose sąrašuose, bei apskričių reforma", - sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentė teigė, kad Ministrų kabinetas turi kuo greičiau paruošti sumažintų senatvės pensijų kompensavimo tvarką.

Paskutiniu prioritetu prezidentė įvardijo "Vystymo strategiją 2020".

"Europos Sąjunga (ES) patvirtino naują vystymo strategiją, Lietuva taip pat turi priimti ir apsispręsti, kokią nacionalinę vystymosi strategiją ji turės", - sakė D.Grybauskaitė.

Pasak premjero A.Kubiliaus, jo vadovaujama Vyriausybė šiemet, kaip ir 2009 metais, didelį dėmesį skirs finansų valdymui ir imsis veiksmų "artimiausiu metu įsivesti eurą".

"Šalia to didžiausią dėmesį skirsime darbų vietų kūrimui, ekonomikos skatinimui", - žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, šiems tikslams bus siekiama kuo efektyviau panaudoti ES fondų lėšas.

Ministras pirmininkas teigė, kad struktūrinės reformos ypač svarbios socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos ir švietimo srityse, kur sunaudojama daugiausiai viešųjų finansų.

D.Grybauskaitė po susitikimo su Vyriausybės nariais teigė, kad apie galimą ministrų pasikeitimą nebuvo kalbėta.

"Apie ministrus nediskutavome, kalbėjome apie būtiniausius darbus (...). Man reikia Vyriausybės, kuri galvotų apie šalį (...) ir atsakingai siektų rezultatų, tai yra dirbtų, o mažiau šnekėtų", - sakė D.Grybauskaitė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.