Šių metų pradžioje lietuviškas skilandis buvo įrašytas į Europos Sąjungos tradicinių gaminių registrą. Tai pirmasis produktas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, kuriam suteikta teisė naudotis europietišku ženklu, rodančiu patvirtintą gaminio receptūrą ir išskirtinę kokybę. Skilandis – bene kiekvieno lietuvio mėgstamas valgis, liaudiškai jis vadinamas kindziuku.

Džiaugdamasi nuostabia kulinarine naujiena, leidykla „Baltos lankos“ kreipiasi į poetus ir kviečia dalyvauti konkurse „Odė skilandžiui“, kurio finalas įvyks šiųmetėje Vilniaus knygų mugėje. Pirmos vietos laimėtojas bus apdovanotas pinigine 250 litų premija ir skilandžiu, antros ir trečios vietos laimėtojai gaus po tradicinį skilandį. Knygų mugės renginys prasidės diskusija „Lietuviškos virtuvės kelionė laiku“, kurią ves restoratorius Kristupas Baublys, dalyvaus žurnalistas ir keliautojas Algimantas Čekuolis ir knygos „Metai už stalo. Kalendorinių švenčių ir sezoniniai valgiai“ autorė Nijolė Marcinkevičienė. Bus pristatytos „Baltų lankų“ kulinarinės knygos: N. Marcinkevičienės „Metai už stalo. Kalendorinių švenčių ir sezoniniai valgiai“, W. Zawadzkos „Lietuvos virėja“ ir A. Bourdaino „Virtuvė slaptai. Kulinarijos nusikaltėlio nuotykiai“. Antroje renginio dalyje klausysimės atrinktų odžių ir paragausime tikro skilandžio.

Poezijos kūrinį konkursui „Odė skilandžiui“ siųskite el. paštu leidykla@baltoslankos.lt iki š. m. vasario 17 dienos. Nepamirškite užrašyti savo vardo, pavardės ir el. pašto adreso ar telefono numerio, kad konkurso organizatoriai galėtų su Jumis susisiekti.

Kulinarinė diskusija „Lietuvių virtuvės kelionė laiku“ ir konkurso „Odė skilandžiui“ finalas įvyks Vilniaus knygų mugėje š. m. vasario 20 d. 15 val. „Gurmaniškų susitikimų kampe“ parodų centre „Litexpo“.