Kaip ir kasmet leidykla „Vaga“ kviečia skaitytojus į tradicinę didžiausią knygų leidėjų ir knygų mėgėjų šventę – „Vilniaus knygų mugę 2010“, kuri vyks vasario 18–21 dienomis parodų rūmuose Litexpo.

Šiemet leidyklos „Vaga“ knygų pristatymų programa nėra didelė, tačiau stengiamasi pristatyti kuo įvairesnio pobūdžio leidinius. Vasario 18 dieną 18 valandą rengiamas N. Makiavelio veikalo „Valdovas“ pristatymas, kuriame dalyvaus Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo signataras Romualdas Ozolas ir prof. Bronislovas Genzelis, o renginį ves žurnalistas Ginas Dabašinskas. N. Makiavelio politinis traktatas aktualus ir šiandien, diskusijų apie makiavelizmą gali būti daug ir įvairių, tad tikimės, kad šios knygos aptarimas sudomins skaitytojus.

Leidykla VAGA jau ne pirmus metus sėkmingai tęsia dviejų knygų serijų leidybą – psichologinių knygų seriją ir seriją „Mamos biblioteka“. Abi jos bus pristatomos atskirų Knygų mugės renginių metu. Vasario 19 dieną 11 valandą vyks psichologinės serijos knygų pristatymas, kuriame ypatingas dėmesys bus skiriamas naujai išleistoms serijos knygoms: S. Freud „Psichoanalizės įvadas“ , B. F. Skinner „Antrasis Voldenas“, D. W. Winnicott „Žaidimas ir realybė“, C. M. Steiner „Scenarijai, kuriais gyvena žmonės“. Renginio metu doc. dr. Gintaras Chomentauskas kartu su dr. Visvaldu Legkausku pakvies į diskusiją apie nūdienos psichologijos aktualijas ir tendencijas.

Vaikų auklėjimas, santykių tarp tėvų ir vaikų peripetijos – tai amžina tema, kurią dar kartą aptarti leidykla VAGA kartu su portalu www.mama.lt kviečia vasario 21 dieną 15 valandą – vyks serijos „Mamos biblioteka“ pristatymas. Renginyje bus pristatytos serijos naujienos, o patarimais apie vaikų auklėjimą, priežiūrą ir bendravimo būdus dalysis psichologė Ramunė Žumbakienė, vaikų ugdymo centro specialistė Kristina Mockutė-Stankevičienė, fotografė, aktorė ir stilistė Redita Dominaitytė bei portalo mamoms administratorė Giedrė Mažeikienė.

Leidykla VAGA taip pat džiaugiasi vasario 19 dieną 15 valandą galėdama Jums pristatyti lietuvių haiku antologiją „Vėjo namai“. Renginyje dalyvaus knygos sudarytojas Artūras Šilanskas, kalbės Vytautas Dumčius, Vladas Braziūnas, bus skaitomi įvairių autorių haiku. Pristatymo metu taip pat bus galima išvysti dailininkės Dalios Dokšaitės, kuri savo darbus atlieka tradicine japonų dailės technika sumi-e, piešinius.

Į šių metų Vilniaus knygų mugę leidyklos VAGA kvietimu atvyks Baltijos šalyse jau gerai žinomas lektorius Peep Vain, kurio pirmoji knyga „Svarbiausias klausimas“, dar kvepianti spaustuvės dažais, bus atvežta tiesiai į mugę. Susitikimas su autoriumi vyks vasario 19 dieną 18 valandą. Renginyje taip pat dalyvaus mokymų kompanijos „Viva Persona“ atstovas Giedrius Švetkauskas.

„Man pavyko įgyvendinti nemažai savo svajonių ir sulaukti pasisekimo tose srityse, kuriose ir troškau darbuotis. Tai sakau ne norėdamas pasididžiuoti savimi, bet veikiau įkvėpti bei padrąsinti jus. Nesvarbu, ar, palyginti su jūsiškiais, mano idėjos ir pasiekimai kur kas reikšmingesni, o gal visai menki. Svarbiausia – suvokti, kad beveik viskas, ką trokštate daryti, sukurti, gauti ar patirti, yra įmanoma ir pasiekiama. O ši knyga tam tikru atžvilgiu yra odė šviesiam protui, vidiniam sąžiningumui, pasiryžimui, valios stiprybei ir tvirtam veiksmų planui“– taip apie savo knygą pasakoja P. Vain.

Knygų mugėje autorius ne tik pristatys knygą, bet ir dinamiško aktyvaus pokalbio-seminaro su skaitytojais metu ieškos atsakymų į klausimus apie sėkmę, gyvenimo tikslus, vidinius troškimus, kalbės apie gebėjimų išlaisvinimą ir mokys tikėti tuo, jog viskas įmanoma.