Ketvirtadienį prasidėjusioje Vilniaus knygų mugėje buvo apdovanoti knygos meno konkurso "Vilnius 2009" nugalėtojai.

Juos apdovanojo Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis ir knygos meno ekspertų komisijos pirmininkas dailininkas Jokūbas Jacovskis.

Kaip BNS sakė ministro atstovė spaudai Indrė Leikauskaitė, apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo didžioji dauguma laureatų.

17 metus rengiamam Knygos meno konkursui 54 leidyklos, spaustuvės ir knygų dailininkai pateikė 161 knygą.

Knygos meno ekspertų komisija, įvertinus leidinius pagal poligrafinės ir leidybinės technikos bei meninės vertės kriterijus, išrinko Metų knygą, rekomendavo skirti keturias premijas ir vienuolika diplomų originaliausiai apipavidalintoms ir nepriekaištingai atspausdintoms knygoms šešiose teminėse kategorijose.

Kultūros ministro įsakymu 40 bazinių socialinių išmokų (5200 litų) dydžio Metų premija atiteko dailininkei Sigutei Chlebinskaitei už konceptualų ir originalų Ievos Pleikienės bei Marijos Gavenavičienės knygos "Gintautas Gavenavičius "Lino mūka" apipavidalinimą ir aktyvų Lietuvos knygos meno bei knygos kultūros puoselėjimą.

S.Chlebinskaitei skirtos ir trys iš keturių 20 bazinių socialinių išmokų (2600 litų) dydžio premijų: už Antano A.Jonyno knygos "Sentimentalus romansas", Redos Grikšaitės knygos "Konstantinas Tiškevičius ir Neris, arba Kelionė ir Knyga" bei už Algimanto Muzikevičiaus ir Jurgitos Semenauskienės knygos "Delineatio Lituae" apipavidalinimą.

Tokią pat ketvirtą premiją pelnė ir Irena Daukšaitė-Guobienė už Liberto Klimkos ir Irenos Daukšaitės knygos "Senovės lietuvių dievai ir deivės" apipavidalinimą.

Dar vienuolika diplomų skirta Alfonsui Žviliui, Rasai Joni ir Agniui Tarabildai, Jūratei Račinskaitei, Linai Ozerkinai, Agnei Dautartaitei-Krutulienei, Mildai Karaitienei, Jokūbui Jacovskiui, "Vario burnos - idėjų dirbtuvės", Tomui Mrazauskui bei Irmai Sujetovaitei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.