Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido Algį Čapliką iš sveikatos apsaugos ministro pareigų.

Šalies vadovė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus teikimą, pasirašė dekretą dėl sveikatos apsaugos ministro A.Čapliko atsistatydinimo, pranešė Prezidentūra.

Dekretas įsigalioja nuo pirmadienio.

Laikinai, kol bus paskirtas naujas sveikatos apsaugos ministras, šias pareigas pavesta eiti finansų ministrei Ingridai Šimonytei.

Liberalcentristas A.Čaplikas apie atsistatydinimą iš sveikatos apsaugos ministro posto paskelbė praėjusią savaitę.

Pagal keturių partijų susitarimą dėl valdančiosios koalicijos sudarymo sveikatos apsaugos ministro portfelis priklauso Liberalų ir centro sąjungai.

Prezidentė teigia iš naujo ministro reikalausianti sveikatos apsaugos sistemos reformos tęstinumo ir skaidrumo sistemoje.

"Prezidentė akcentuoja, kad korupcijos išgyvendinimas yra jos itin svarbus prioritetas, ir laikosi nuostatos, kad skaidrumas sveikatos apsaugos sistemoje turi būti užtikrintas. Prezidentė taip pat įsitikinusi, jog sveikatos apsaugos sistemos reforma turi vykti toliau ir ragina koaliciją į šiuos svarbius faktorius atsižvelgti, svarstant naujo ministro kandidatūrą", - prezidentės poziciją praeitą savaitę BNS perdavė jos atstovas spaudai Linas Balsys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.