Sekmadienį Vilniaus knygų mugėje apdovanoti "Metų knygų" autoriai. "Litexpo" parodų rūmuose paskutinę mugės dieną apdovanojimai įteikti Kristinai Sabaliauskaitei, Kęstučiui Kasparavičiui ir Kristinai Gudonytei, kurie tapo laureatais suaugusiųjų, vaikų ir paauglių kategorijose.

Penktąjį kartą vykusiuose rinkimuose Metų knyga suaugusiųjų kategorijoje tapo K.Sabaliauskaitės romanas "Silva Rerum", vaikų kategorijoje - dailininko ir rašytojo K.Kasparavičiaus kūrinys pasaka "Kiškis Morkus Didysis", paauglių kategorijoje - K.Gudonytės knyga "Blogos mergaitės dienoraštis".

Apdovanojimą iš Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus rankų atsiėmusi K.Sabaliauskaitė sakė už gautą tūkstančio litų premiją ketinanti nupirkti knygų bibliotekoms.

Rašytoja pasidžiaugė, kad "skaitymo ir meilės knygai skatinimas prasideda nuo jauno amžiaus". Ji teigė pati vaikystėje labai mėgusi skaityti: "Kai tėvai norėdavo, kad palikčiau juos ramybėje, palikdavo kalną knygų, ir buvo ramu".

Ceremonijoje už taisyklingą lietuvių kalbą atskiri apdovanojimai taip pat buvo įteikti Ramutei Skučaitei ir Mariui Jonučiui.

Šiemet akcija "Metų knygos rinkimai" sulaukė rekordiškai didelio balsavusiųjų skaičiaus - 8937 skaitytojai nutarė atiduoti savo balsus už jiems labiausiai patikusią šiuolaikinės lietuvių literatūros knygą.

Akciją "Metų knygos rinkimai" rengia Lietuvos radijas ir televizija, Kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.