„Kas mes esam, kuo mes būsim?“ – tokia teminė ašis šiemet formavo Vilniaus knygų mugės kultūrinių renginių programą. Po mugės neliko abejonių – esame skaitanti tauta, be to, kūrybinga ir draugiška tauta, kaip ir ankstesniais laikais, vienijama kalbos ir knygos. Mugėje buvo galima sutikti nuo mažiausių iki labai solidaus amžiaus skaitytojų, o knygų ir renginių netrūko nei populiariosios, nei rimtosios, nei mokslinės, nei grožinės literatūros mėgėjams. Ypač džiugina tai, kad Lietuvos skaitytojai parodė solidarumą šiuo knygų kūrėjams ir jų leidėjams sudėtingu metu – tai įkvepia optimizmo, jog lietuviški tiražai ims augti, lengvindami ir knygas kuriančių, ir jas skaitančių gyvenimus.

Šių metų Vilniaus knygų mugė buvo išskirtinė: sulaukusi net 59 200 lankytojų, ji tapo ne tik lankomiausia iš visų Knygų mugių, bet ir iš visų „Litexpo“ parodų. Vilniaus knygų mugė puikiai derina du svarbius skaitytojų interesus: galimybę įsigyti knygų ir susitikti su jų kūrėjais, dalytis nuomonėmis apie jas. 11-oji Vilniaus knygų mugė svarbi ne tik tuo, kad sėkmingai pradėjo naują, brandųjį mugės dešimtmetį: lankytojų entuziazmas jos rengėjus įpareigoja toliau tobulinti mugės kultūrinių renginių programą bei siekti, kad mugė būtų dar patogesnė bei jaukesnė tiek dalyviams, tiek lankytojams.

Vilniaus knygų mugės organizatoriai dėkoja lankytojams ir žiniasklaidos atstovams už bendrą šventę ir kviečia su knygomis praleisti visus metus, iki kitos Vilniaus knygų mugės.

Vilniaus knygų mugės organizatorių vardu –

UAB „Lietuvos parodų centras „Litexpo“

Lietuvos leidėjų asociacija

VšĮ „Lietuviškos knygos“