Kolumbijoje vyksta Kongreso rinkimai
Kolumbijoje sekmadienį vyksta rinkimai į abejus Kongreso rūmus, kuriuos pastaruoju metu krėtė skandalai, o šis balsavimas taps įžanga į vėliau šiais metais numatytus prezidento rinkimus.
Šioje Pietų Amerikos šalyje, kurioje yra maždaug 29,8 mln. rinkėjų, balsavimo apylinkės atsidarė 8 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku, o balsavimas vyks iki 16 val. (22 val.).
Dėl 268 vietų abejuose Kongreso rūmuose varžosi 2 539 kandidatai. Sekmadienį taip pat renkami penki regioninio Andų parlamento nariai.
Valdančioji Konservatorių partija, taip pat Žaliųjų partija tuo pačiu metu išrinks savo kandidatus į prezidento postą.
Pastarieji dalyvaus gegužės 30 dieną vyksiančiuose rinkimuose, per kuriuos bus pakeistas dabartinis šalies vadovas Alvaro Uribe (Alvaras Uribė), nebegalintis būti perrinktas trečiajai kadencijai.
A.Uribe savo prezidentavimo metais buvo vienas svarbiausių Vašingtono sąjungininkų Pietų Amerikoje, padėjęs kovoti su šiame regione įsigalėjusiais narkotikų kontrabandininkais ir buvęs tam tikra atsvara stiprėjančiai kairiųjų pažiūrų Venesuelos prezidento populisto Hugo Chavezo (Hugo Čaveso) įtakai.
Prognozuojama, kad po sekmadienio rinkimų konservatoriai išlaikys daugumą abejuose Kongreso rūmuose. Šiuo metu 102 vietas turinčiame Senate konservatoriams priklauso 72 mandatai, o 166 vietų Atstovų Rūmuose jie turi 103 deputatus.
Kolumbijos Kongresą pastaruoju metu krėtė dideli skandalai. Daugelis parlamento narių įtariami ryšiais su sukarintomis grupuotėmis, o 12 įstatymų leidėjų buvo nuteisti.























