2014 m. lapkričio 21 d., penktadienis

Teikiami Lietuvos dailininkų sąjungos auksiniai ženkliukai

2010-03-15
Rubrikose: Kultūra » Dailė 

Pirmadienį popiet Lietuvos dailininkų sąjungos parodų salėje  bus teikiami Lietuvos dailininkų sąjungos auksiniai ženkliukai ir premija.

Šiemet už kūrybinę 2009 metų veiklą ženkliukas nr. 29 skirtas grafikui Kęstučiui Kasparavičiui, ženkliukas nr. 30 – skulptoriui Gediminui Piekurui, ženkliukas nr. 31 – tekstilininkei Zinaidai Vogėlienei.

Taip pat bus pagerbti ir Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, 2009-2010 metais gavę valstybės apdovanojimus.

Trys Lietuvos dailininkų sąjungos auksiniai ženkliukai ir premijos teikiamos kasmet nuo 2001 metų.

Šiais ženkliukais jau apdovanoti tapytojai Algirdas Petrulis, Marija Teresė Rožanskaitė, Augustinas Savickas, Mindaugas Skudutis, Leopoldas Surgailis, Audronė Petrašiūnaitė, Šarūnas Sauka, Algirdas Griškevičius ir Vygantas Paukštė.

Juo taip pat gavo dailininkas Eimutis Markūnas, skulptoriai Algirdas Bosas, Rimantas Sakalauskas, Algimantas Šlapikas, Arvydas Ališanka, Vladas Urbanavičius, Romualdas Kvintas ir Stasys Žirgulis, tekstilininkai Feliksas Jakubauskas, Lina Jonikė, Salvinija Giedrimienė, Laima Oržekauskienė ir Vita Gelūnienė, meninės odos dailininkė Zita Kreivytė, grafikai Bronius Leonavičius, Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė, Kęstutis Grigaliūnas ir Egidijus Rudinskas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Bernardinai.lt susitikimai

Bernardinai.lt ir toliau stengiasi būti arčiau savo skaitytojų, tad šį rudenį vėl pakviesimę į eilę susitikimų su mūsų redakcija, knygų pristatymus, šiltą pavakarojimą niūriais ir vis tamsesniais rudens vakarais. 

Amos Oz

Amosas Ozas pasakoja apie savo naują knygą apie Judą Iskarijotą, sionistinės svajonės įgyvendinimą ir ekstremizmo pavojų.

Kadras iš filmo „Tūkstantį kartų labanakt“

Eriko Poppes juosta „Tūkstantį kartų labanakt“ ganėtinai lengvai perskaitoma – tiesiog vidutinis filmas, perduodantis aiškią ir paprastą žinutę. Nepaisant to, režisierius pasirinko puikią temą, kurią derėtų gvildenti kiek atidžiau.

Romain Gary

Jau tapęs ne tik literatūrinio pasaulio garsenybe, Romainas Gary sakė: „Nors neturiu nė lašo prancūziško kraujo, mano gyslomis pulsuoja pati Prancūzija.“ Net jo literatūrinis pseudonimas kildinamas iš rusiško žodžio, reiškiančio „dek“.

Barbara Yelin

Naujausiame komiksų romane „Irmina“ B. Yelin interpretuoja savo močiutės istoriją: 4-ajame dešimtmetyje jauna vokietė atvyksta studijuoti į Londoną. Čia įsimyli tamsiaodį Oksfordo studentą Hovardą iš Barbadoso ir įsilieja į kairiųjų intelektualų ratą.

David Mitchell. Debesų atlasas

„Debesų atlasas“ – trečiasis autoriaus romanas, sukėlęs nepaprastą skaitytojų ir kritikų susidomėjimą. Pagal šią knygą 2012 m. buvo sukurtas paties pavadinimo filmas.