http://www.bernardinai.lt/straipsnis/-/42031

Kambodžoje atidaryta pirmoji aukštesnioji katalikiška mokykla

2010-03-17
Rubrikose: Religija » Religija ir visuomenė 
mokyklos suolas

Neseniai Kambodžoje, Takeo srityje, 70 kilometrų nuo sostinės Pnompenio, atidaryta pirmoji šalyje katalikiška aukštesnioji mokykla, praneša katalikiška žinių agentūra „Fides“.

Aukštesniajai mokyklai suteiktas „šv. Pauliaus“ vardas, joje bus mokoma daugiausia žemės ūkio ir informatikos specialybių. Mokykla jau turi apie 190 studentų, 24 klases, neblogą biblioteką ir didelę modernią kompiuterių salę su interneto ryšiu.

Aukštesniosios mokyklos inauguracijoje dalyvavo Kambodžos žemės ūkio ir švietimo ministerijų atstovai, Šventojo Sosto apaštalinis nuncijus Kambodžoje ir naujasis Pnompenio vyskupas augziliaras Olivier Schmitthaeusler, kurio pastangomis mokykla ir buvo įsteigta.

Mokykla skirta mažai išteklių turintiems provincijos jaunuoliams, neturintiems galimybių mokytis Pnompenyje. Be to, mokykla užmezgė partnerystės ryšius su Pnompenio karališkuoju žemės ūkio universitetu ir su panašaus profilio institutu Singapūre.

Aukštesniojoje mokykloje taip pat įrengta nedidelė koplytėlė, kurią šventųjų Mišių metu pašventino apaštalinis Šventojo Sosto nuncijus.

Studentų daugumą sudaro ne krikščionys, o budistai, kurie vyrauja šiame regione.

Vatikano radijo logotipas 2011