„Regėjimo negalia – ne kliūtis fotografuoti“, – įsitikinę naujo projekto „Garsų fotografija“ sumanytojai ir dalyviai.

„Daugeliui skamba absurdiškai tai, kad aklieji gali fotografuoti, nes fotografija siejama su vaizdu, šviesa, fokusavimu, galiausiai nuotraukų peržiūra ir jų atrinkimu, redagavimu.

 

Tačiau daugelyje šalių yra populiari ir kitokia fotografija, kurią įkvepia mūsų vaizduotė, emocijos ir tokie pojūčiai kaip lytėjimas, kvapai, aplinkos garsai“, – sakė VšĮ „Kakava“ vadovas Daumantas Stumbrys.

Projekte „Garsų fotografija“ dalyvaujantys neregiai ir silpnaregiai pasiryžę mesti iššūkį savo negaliai: fotografuodami jie nematys juos supančios aplinkos, tačiau ją „pamatyti“ ir pajausti jiems padės įvairūs juos lydintys garsai. Tam bus naudojama netradicinė „lomo“ fotografija, kuriai perprasti nebūtina specialių žinių.

Projekto „Garsų fotografija“ dalyviai jau gavo pirmąsias fotografijos pamokas.

Projekto „Garsų fotografija“ metu taip pat bus rengiamos bendros kūrybinės dirbtuvės tiek regintiems, tiek neregintiems projekto dalyviams. Vėliau jie dalinsis įspūdžiais, diskutuos, kaip „žiūrėti“ nuotraukas, darytas įsiklausant į garsus, ir kuo jos skiriasi nuo įprastos fotografijos.

„Užsienio šalyse vykstantys panašūs projektai pasiekė nuostabių rezultatų: jie padėjo akliesiems ir silpnaregiams atskleisti savo kasdienybę, pasireikšti kūrybiškumui, taip pat labiau pasitikėti savimi ir didžiuotis tuo, ką daro.

Tarp pavyzdžių galima paminėti Izraelio projektą „Aklasis fotografas“, Niujorke nuo pat 1988 m. gyvuojančią aklųjų fotografų bendruomenę“, – pasakojo „Kakavos“ narys Donatas Tarasevičius.

Projektas „Garsų fotografija“ tęsis iki šių metų rugsėjo.

Jo metu taip pat bus kuriamas dokumentinis filmas apie projekto dalyvius, jų norą kurti ir būti aktyviais visuomenės nariais.

Sukurtos nuotraukos bus rudenį eksponuojamos parodoje ir patalpintos interneto svetainėje kakava.com.

lrt