Ketvirtadienio posėdyje Vilniaus miesto tarybos kolegija atmetė Tibeto skvero iniciatyvą Malūnų gatvėje, Užupyje, kaip netinkamai pasirinktą vietą.

Vilniaus vicemero V. Martikonio teigimu, numatomas skveras yra per arti Šv. Onos bažnyčios bei Šv. Brunono gatvės, todėl Tibeto skveras žeistų „dorų katalikų jausmus“. Pasak posėdyje kalbėjusio vicemero, jau dabar skvere „atliekami ritualai“, todėl ši vieta yra netinkama.

Vilniaus meras V. Navickas posėdyje pareiškė, kad tas faktas, jog skvero iniciatoriai yra Tibeto laisvės rėmimo grupės nariai, verčia susimąstyti, ar šis skveras yra skirtas vien Tibeto kultūros puoselėjimui.

Pats meras V. Navickas vasario pradžioje pareiškė nematantis kliūčių Tibeto vardo skvero atsiradimui Vilniuje.

Posėdžio pabaigoje Tibeto skvero iniciatoriams buvo pasiūlyta ieškoti naujos vietos, nors Tibeto skvero iniciatyvai Užupyje, Malūnų gatvėje, jau yra pritarę ir Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetas, ir Miesto plėtros departamentas.

Vienos iš Tibeto skvero iniciatorių Rūtos Norkutės teigimu, šis posėdis parodė, kaip ieškodami bet kokių, net absurdiškiausių argumentų, kai kurie Tarybos nariai bei politikai nori numarinti Tibeto skvero iniciatyvą. Jos teigimu, tik įsikišus Tarybos narei Violetai Podolskaitei, posėdyje Tibeto skvero iniciatoriams buvo leista labai trumpai išsakyti savo argumentus.

„Susidaro įspūdis, kad savivaldybėje sąmoningai ne tik klaidinama, bet ir kenkiama Tibeto skvero iniciatyvai. Posėdyje vicemero V. Martikonio iniciatyva piktybiškai buvo bandoma formuoti kolegijos narių nuomonę, kad Užupio, Malūnų gatvės, skveras, netinkama vieta Tibeto vardui, nors jau daugiau nei metus skvero vietos klausimas apskritai nebuvo jokių diskusijų objektas“, – kalbėjo R. Norkutė.

Pasak skvero iniciatorės, kolegijos siūlymas ieškoti naujos vietos yra tik priedanga Tibeto vardo skvero iniciatyvą numarinti visiškai.

Į vicemero V. Martikonio argumentą, kad Tibeto skveras Užupyje gali žeisti „dorų katalikų jausmus“, mat yra netoli Šv. Onos bažnyčios, Bernardinų bažnyčios klebonas, pranciškonas kunigas Arūnas Peškaitis OFM, Bernardinai.lt pareiškė, kad tai tėra manipuliacinis argumentas.

„Tibeto vardo skveras niekaip negali žeisti tikinčiųjų jausmų, nes jei kalbame apie Tibetą, tai kalbame ir apie laisvės siekį. O tai – kiekvieno krikščionio, kiekvieno žmogaus prigimtinis siekinys“, – kalbėjo kunigas Arūnas Peškaitis.

Pasak dvasininko, „Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama aktyviai dalyvauja tarpreliginiame dialoge ir pasisako už žmogaus religinę, kultūrinę laisvę. Jis pasaulyje labai gerai žinomas savo tolerancijos ir taikos siekiu. Neatsitiktinai yra ir Nobelio taikos premijos laureatas.“

Kunigas Arūnas Peškaitis pabrėžė, kad kur kas didesnis krikščionio jausmų įžeidimas yra pavadinti vieną Vilniaus gatvių žudiko Zebedeno vardu.

Primename, kad Tibeto vardo skverelio idėjos projektą dar 2008 metų  gruodžio 19 dieną Vilniaus miesto savivaldybei pateikė keli neformalios Tibeto rėmimo grupės, puoselėjančios Tibeto kultūrą Lietuvoje, nariai.

Šią iniciatyvą parėmė UNESCO komisija Lietuvoje, Tarpparlamentinė grupė ryšiams su Tibetu, Tibeto kultūros fondas, Jurgos Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras, Užupio bendruomenė.