Rimvydas Strielkūnas. Afrikietiški ir neafrikietiški burtai
![]() |
Prasideda neeilinis įvykis – eilinis pasaulio futbolo čempionatas. Deja, Lietuva Pietų Afrikos Respublikoje nežais. Jai tikriausiai atstovaus tik keli žiūrovai ir tie, kuriems vis būna nepalankūs burtai. Atrankos burtai tikrai buvo nepalankūs – į Afriką iš lietuvių grupės išvyko Serbija (nei žaisti paranki, nei finansiškai draugiška) ir Prancūzija (patekusi tik „rankininko“ T. Henry dėka). „Negerieji“ serbai gali bet kam kiaulystę padaryti, o prancūzai daug žada, nors jiems ir nesisekė žaisti draugiškų rungtynių.
Pasak jų, varžovai turi bijoti vien tik pažvelgę, kokiuose klubuose žaidžia galų palikuonys, beigi jie yra išnagrinėję pirmos čempionato dienos varžovų Urugvajaus žaidimą. Lieka TIK gerai žaisti. Visoms rinktinėms galioja šis menkniekis. Laimės gerai pasirengusieji. Žinoma, savo daro ir burtai, suskirstę komandas į grupes. Vieniems teko silpnesni varžovai, kitiems – stipresni. Bet tikėtina, kad ne viena „silpnesnė“ rinktinė pasieks kitą varžybų etapą, favoritai kris, ir jokie burtai jiems nepadės. Matėme ankstesniuose čempionatuose atsivežtus afrikiečių burtininkus, kurie iki šiol, deja, nepribūrė medalio nė vienai Afrikos komandai.
Net ir dabar kai kurie šio amato atstovai nežada sėkmės Juodojo žemyno atstovams (net savos sienos nepadės). Vienai garsiai magijos atstovei iš Johanesburgo burtai pasakė, kad eilinį kartą Afrika neturės pasaulio čempionų, t. y. aukso nelaimės nei šeimininkė PAR, nei kitos penkios šio žemyno šalys, žaisiančios šiame čempionate. Šie burtai čempionų titulą žada komandai iš už vandenyno.
Gal tai bus favoritai Argentina ar Brazilija?.. O gal Afrikos kerėtojams atrodo, kad ir Europa yra už vandenyno? Tada ir mes galime paburti – 2006 m. atrankai į Europos čempionatą gavome būsimus pasaulio čempionus italus, tai gal ir 2010-aisiais taip pat bus – ir Ispanija laimės šių metų pasaulio čempionatą. Gal.
Bet tai jau lems ne burtai, o patys žaidėjai, visą mėnesį mus bursiantys gražiu žaidimu.
Daugiau akimirkų, sustabdytų čempionato išvakarėse, žiūrėkite čia.



















































