Dalis savivaldybėms pavaldžiomis tapusių specialiųjų mokyklų mokytojų skundžiasi dėl biurokratų kaltės negauną atostoginių.

Kaip teigiama Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pranešime, ketvirtadienį atitinkamų dokumentų dar nebuvo susitvarkiusios 8 savivaldybės, tarp jų Vilniaus ir Kauno.

„Dėl savivaldybių valdininkų nesugebėjimo laiku sutvarkyti reikiamų dokumentų, daugumai mokyklų vadovų teko pažeisti Darbo kodekso reikalavimus ir darbo užmokestį už atostogas išmokėti liepos 10 – 14 dienomis. Nes mokyklų sąskaitose paprasčiausiai nebuvo pinigų“, – teigiama pranešime.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga primena, kad pagal Darbo kodekso 176 straipsnį mokytojams atlyginimas turėjo būti išmokėtas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios. Jeigu darbuotojui priklausantis darbo užmokestis nustatytu laiku nesumokamas ne dėl darbuotojo kaltės – rašoma pranešime – kasmetinės atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek buvo delsiama sumokėti darbo užmokestį, ir už pratęstą laiką mokama kaip už kasmetines atostogas.

Po atostogų grįžę specialiųjų mokyklų mokytojai svarstys, ar jiems nepasinaudoti Darbo kodekso suteikta teise pratęsti atostogų tiek dienų, kiek delsta laiku sumokėti darbo užmokestį.

Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas planuoja surengti protesto piketą prie savivaldybės, jei iki liepos 19 dienos atostoginiai nebus sumokėti.

lrt