Tęsiame pokalbių ciklą apie santuoką ir šeimą. Šiame cikle įvairiais aspektais svarstomos šeimos instituto stiprinimo galimybės, taip pat akcentuojama atsakingo pasirengimo šeimai svarba. Pirmuosiuose ciklo pokalbiuose kalbinome psichoterapeutą Gintautą Vaitošką, nacionalinės šeimos ir tėvų asociacijos atstovus Tomą Šalkauską ir Eglę Tendytę. O dabar siūlome pokalbį su Vilniaus arkivyskupijos Šeimos centro vadovu psichologu Algiu Petroniu.

Psichologas pasakoja apie tai, kaip vyksta pasirengimo santuokai paskaitos, kokių dar paslaugų sutuoktiniams teikia šeimos centrai. A. Petronis tvirtina, kad šeima yra nuolatinė kūryba, todėl svarbu ne tik atsakingai ruoštis šeimai, bet ir nuolat tobulinti bendravimo šeimoje įgūdžius. „Labai dažnai konfliktas šeimoje įsiplieskia dėl ne vietoje paliktų šlepečių. Šiuo atveju svarbu ne tiek pačios šlepetės, kiek sugebėjimas apie jas tarpusavyje pasikalbėti“, – tvirtina A. Petronis.

Reportažas remiamas iš  lėšų, skirtų Nacionalinės demografinės politikos strategijos šeimos gerovės 2010 m. priemonių plano įgyvendinimui.