2011-ieji Lietuvoje paskelbti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Atminimo renginiais, įamžinimo bei švietimo projektais bus pagerbtos Holokausto aukos, žydų gelbėtojai bei Lietuvos gyventojai, kovoję prieš nacizmą. Kitąmet taip pat bus siekiama atkurti ir įamžinti Lietuvos žydų istorijos ir kultūros paveldą.

"Lietuvos žydų istorija yra neatskiriama visos Lietuvos istorijos dalis, kuri turi būti tinkamai įprasminta. Atminimo metais siekiama pagerbti ir Holokausto aukas, ir Lietuvos gyventojus, kurie nesitaikė su nežmoniškais nacių režimo reikalavimais, rizikavo savo gyvybėmis gelbėdami kitus. Pagerbdami šiuos žmones, mes iš naujo atsisukame į XX amžiaus įvykius ir jų istorines pamokas mums", - kalbėjo Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

2011-aisiais Lietuvoje vyks įvairūs atminimo metams skirti renginiai: iškilminga Holokausto aukų pagerbimo ceremonija Aukštųjų Panerių memoriale, teatralizuotas minėjimas buvusio Vilniaus geto aukų aikštėje, paminklo Pasaulio Tautų teisuoliams atidengimas. Pasak Ministro Pirmininko kanclerio, bus stengiamasi ne tik skirti dėmesį Holokausto aukų atminimui, bet ir skatinti piliečius kurti šiuolaikinę tolerantišką Lietuvos visuomenę. "Renginiai bus skiriami ne tik praeities įvykiams atminti, bet ir šiandieną aktualioms problemoms spręsti. Vienas iš tokių renginių – tarptautinė konferencija ksenofobijos ir antisemitizmo tema", - pažymėjo kancleris.

Daug dėmesio bus skiriami švietimo projektams: planuojama minėti Holokausto aukų atminties dieną mokyklose, organizuoti švietėjiškus seminarus jaunimui, įrengti edukacines ekspozicijas apie žydų tautos istoriją Lietuvos muziejuose. Savivaldybėms rekomenduojama 2011 metais ypatingą dėmesį skirti Holokausto aukų atminimo vietų ir žydų kapinių tvarkymui bei jų inventorizacijai ir įregistravimui Nekilnojamojo turto registre.

Prie atminimo metų minėjimo siūloma prisidėti svarbiausioms Lietuvos valstybės institucijoms ir įstaigoms, tyrimų centrams, aukštojo mokslo įstaigoms, bendruomenėms: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatui, Lietuvos istorijos institutui, Vilniaus universitetui, VšĮ Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centrui, VšĮ Žydų kultūros ir informacijos centrui, VšĮ Lietuvos radijui ir televizijai, Lietuvos žydų bendruomenei ir kitoms organizacijoms.

Į Izraelį su darbo vizitu vykstantis Ministras pirmininkas Andrius Kubilius Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metų minėjimo programą pristatys vizito metu įvyksiančiuose susitikimuose.

Ministro pirmininko spaudos tarnyba