Prieš gerdami dar vieną puodelį arbatos, patikrinkite pakuotės nugarėlėje esančius žymenis. Ar neradote ten, kad jūsų arbata buvo testuojama su gyvūnais? Jei ne, tuomet puiku. Galite ramia širdimi gert ir žinoti, kad netapote žiauraus elgesio su gyvūnais sąjungininku.

Kaip informavo didžiausia pasaulyje už gyvūnų teises kovojanti tarptautinė organizacija „PETA“, siekiant išbandyti arbatos poveikį sveikatai, su gyvūnais buvo atliekami žiaurūs eksperimentai. Milžiniška arbatos gamintoja „Lipton“ atliko daugybę eksperimentų su gyvūnais, norėdama sužinoti, savo gaminamos arbatos veiksmingumą sveikatai. Nors "PETA" teigimu, reguliuojančios tarnybos grindžia, kad tokie eksperimentai iki galo neįrodo poveikio sveikatai.

Gyvūnai buvo kankinami ir žūdavo, dėl to, kad būtų įgyvendintas rinkodaros planas ir būtų tiksliai žinoma apie arbatos sudėtį ir ingredientų poveikį. Žiaurūs bandymai buvo atliekami su triušiais, pelėmis, žiurkėmis ir paršeliais. Štai, kas atsitiko su gyvūnais, kurie tapo eksperimento aukomis:

– Triušiai buvo šeriami labai riebiu, didelį cholesterolio kiekį turinčiu maistu, taip dirbtinai gyvūnams buvo sukeliama aterosklerozė („kraujagyslių kalkėjimas“). Vėliau jie buvo girdomi arbata, norint pamatyti, ar tai padės sumažinti sukeltus organizmo pažeidimus. Po eksperimento trušiams buvo nukertamos galvos.

– Pelės kentėjo nuo skausmingo žarnų uždegimo. Norint pamatyti poveikį sveikatai, jos buvo šeriamos arbatos ingerdientais. Po eksperimetų pelėmis buvo atsikratoma uždusinant arba nusukant joms kaklą.

– Žiurkės buvo šeriamos labai cukringu maistu, vėliau joms buvo duodama arbata, siekiant pamatyti ar ji apsaugos smegenis nuo cukraus sukeltos žalos. Kitoms žiurkėms buvo praduriama pilvo sienelė ir jos buvo maitinamos radioaktyviais arbatos ingredientais per vamzdelį, einantį į skarandį. Taip buvo siekiama išnagrinėti arbatos absorbciją organizme. Po bandymo gyvūnai buvo nužudomi, sušaldomi skystu azotu ir sudaužomi.

– Paršeliai buvo nuodijami e coli toksinu (sukelia skysčių praradimą ir viduriavimą), vėliau duodama arbata. Buvo norima sužinoti, ar ji padeda išvengti skysčių praradimo ir viduriavimo. Po eksperimento jie buvo nužudomi.

    Organizacija „PETA“ guodžia, kad mes neturime nustoti gerti „Lipton“ arbatą. Dar likę keletas rūšių, kurios nebuvo testuojamos su gyvūnais: Honest Tea, Twinings, Stash Tea, and Luzianne Tea.

    Lieka tik mums pasirinkti, ar norime gerti tokią arbatą, kurią gaminant žuvo gyvūnai.

    Gaminant vaistus gyvūnų žudymą daugelis pateisina, nes turbūt atsirastų mažai savanorių, kurie norėtų savo kailiu išbandyti naujus medikamentus, tačiau ar verti tokių gyvūnų kančių maisto produktai?

    Parengta pagal: Tell the Makers of Lipton Tea to Stop Torturing Animals

    EkoDiena