Edis Jurčys. Kryžių kalnas. Gyvybės sodai. Fotografija Edis Jurčys; tekstas Elvyra Kučinskaitė. – Vilnius: Kronta, 2010. – 96 p.

„Kryžių kalnas. Gyvybės sodai“ – fotomenininko Edžio Jurčio daugelio metų darbas, kuriuo jis kviečia išsaugoti sakralų, suasmenintai šiltą ir kaskart dvasine pagava atnaujinamą žvilgsnį į vieną unikaliausių Lietuvos vietų – Kryžių kalną.

Fiksuoti Kryžių kalno fenomeną, jame vykstančius asmeninio ir visuomenės dvasinio gyvenimo akimirkas fotografas pradėjo tada, kai ši unikali vieta dar nebuvo pradėta „kultūrinti“ ir „civilizuoti“ pagal dabar įprastus standartus. Autentiškas, organiškas vitališkumą išsaugojęs vaizdas ir itin asmeniškas menininko žvilgsnis šį leidinį daro vertingą tiek istorine, tiek kultūrine, tiek menine prasme.

Intymų ir šiltą santykį su šia sakralia erdve sustiprina ir fotografijų „nišose“įterpiami eseistės Elvyros Kučinskaitės poetiniai tekstai. Tai antrasis šių autorių bendras darbas, kuriame ieškoma jautraus žodžio ir vaizdo jungties. 2008 metais pasirodė jųdviejų knyga „Tyla iš gervių plunksnų“, kurioje fiksuojamas Žuvinto ežero rezervato gyvenimas ir jo gamta.

Edis Jurčys gimė Lietuvoje, Klaipėdos mieste 1957 m. Maskvos kinematografijos institute baigė kino operatoriaus mokslus, aštuonerius metus dirbo Maskvos Centrinėje televizijoje. 1989 m. išvyko gyventi į JAV. Ten iki šiol dirba kaip laisvas fotomenininkas, taip pat filmuoja dokumentinius filmus. Yra surengęs per trisdešimt personalinių parodų JAV, Japonijoje ir Europoje. „Kryžių kalnas. Gyvybės sodai“ fotomenininkui jau trečiasis fotografijų albumas ( „Gijos“ (2004), „Tyla iš gervių plunksnų“ (2008).

Elvyra Kučinskaitė – eseistė, publicistė, straipsnių aktualiomis socialinėmis, kultūrinėmis bei religinėmis temomis autorė.

Edžio Jurčio fotografija
Edžio Jurčio fotografija
Edžio Jurčio fotografija

Edžio Jurčio fotografija