Minint Klaipėdos krašto rašytojos Ievos Simonaitytės 114-ąsias gimimo metines tradiciškai įteikta jos literatūrinė premija.

Nedaug trūko, kad 25-erius metus gyvuojanti tradicija būtų nutrūkusi, – lėšų rasta likus tik kelioms dienoms iki renginio.

Ievos Simonaitytės premija skirta aktorei Virginijai Kochanskytei už kompaktinę plokštelę „Ak, buvo visko...“, kurioje ji skaito Ievos Simonaitytės kūrybos ištraukas. I. Simonaitytės premija teikiama už brandžius kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto dvasią, kultūrą, istoriją, arba įamžinančius pačios rašytojos atminimą. 25-toji premija pirmą kartą per visą savo gyvavimo istoriją įteikta ne už knygą, o už kompaktinę plokštelę.

Pernai, panaikinus apskričių administracijas, nebeliko premijos steigėjo bei finansuotojo. Ją teikiančios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis sako, kad buvo bandyta kurti I. Simonaitytės fondą, ieškoti rėmėjų – tačiau nedaug trūko, kad ketvirtį amžiaus gyvuojanti tradicija būtų nutrūkusi.

Šiemet laureatė paskelbta paskutinę minutę pačiai bibliotekai skyrus porą tūkstančių litų. Koks premijos likimas bus kitąmet – lieka neaišku.

Asta Kažukauskienė, Lietuvos radijas

lrt