2012 m. gegužės 26 d., šeštadienis

Lietuvoje pirmąkart rengiamas dailyraščio konkursas

2011-01-26
Rubrikose: Visuomenė » Švietimas ir ugdymas  Šeima ir sveikata » Vaikams  Kultūra » Informacija 
rašymas

Zenekos nuotrauka

Lietuvoje pirmą kartą rengiamas dailyraščio konkursas "Rašom! 2011", kurio tikslas - išrinkti gražiausią rašyseną turinčius šalies gyventojus bei ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius.

Pasak vieno iš organizatorių - Lietuvių kalbos instituto, konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai nuo trečiokų iki senjorų.

Dalyviai varžysis trijose grupėse: 3-6 klasių moksleivių, 7-12 klasių moksleivių ir studentų bei suaugusiųjų.

Jie turės ranka automatiniu plunksnakočiu (parkeriu) mėlynu rašalu perrašyti organizatorių parinktus tekstus, kurie skelbiami Lietuvių kalbos instituto ir raštinės reikmenų prekybos bendrovės "Biuro pasaulio" tinklalapiuose, bei išsiųsti juos vertinimo komisijai.

Darbų iki vasario 16 dienos laukiama Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinio adresu.

Vertindama darbus, komisija atsižvelgs į teksto išsidėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei taisyklingumą.

Po šios atrankos 10 geriausių kiekvienos dalyvių grupės darbų pateks į konkurso finalą, kuris sostinės "Biuro pasaulio" patalpose įvyks kovo 9 dieną.

Anot Lietuvių kalbos instituto direktorės Jolantos Zabarskaitės, kompiuterizuotame pasaulyje gražiai ranka parašytas tekstas turi nuteikti "ypatingai pakiliai, šiltai ir jaukiai, bei priminti, kad žmogaus rankos geba savo jausmus išreikšti ne tik kompiuteriu, bet ir raštu".

Visi į konkurso finalą patekę 30 dalyvių bus apdovanoti rašymo priemonėmis, saldumynais ir kitais prizais.

Konkurso "Rašom! 2011" kiekvienos grupės nugalėtojas ir originaliausio darbo autorius bus apdovanoti kruizu Ryga-Stokholmas-Ryga 4 asmenims.

Laimėjusieji antrąsias vietas gaus 50 proc. nuolaidą drauge su trimis draugais pasirinktai kelionei, o trečiųjų vietų laimėtojams bus įteiktos ergonominės klaviatūros ir kompiuterinės pelės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Rašyti komentarą gali tik prisijungę lankytojai. Prisijungti »
  • komentuoti
  • skaityti komentarus (2)
  • komentarų RSS
  • spausdinti

RENGINIAI

REKOMENDUOJAME

Kelionė su Bernardinai.lt Nr. 18

Šįsyk norėjome pabrėžti mokinystę, kaip susitikimą su Mokytoju. Susitikimą, kuris keičia gyvenimą. Apie tai geriausia pasakoti kalbinant žmones, kurių gyvenimas švyti susitikimo šviesa.

Sutemos tirščiausios prieš aušrą. Apie priklausomybės ligą ir sveikimo kelią

Ši knyga kiekvienam, norinčiam geriau suprasti klastingas priklausomybių ligas. Tai ne instrukcija, moralas, bet liudijimas, kad visada yra kelias atgal į gyvenimą, net jei gyvenimas yra virtęs, kaip atrodo, beviltiškais griuvėsiais.

 

Gaoussou Diawara

Kiek trunka mėnuo Afrikoje, kodėl Europa laiko galvą šaldytuve, kuo lietuviai panašūs į maliečius ir ar karus Afrikoje pakeis vienybė? Visu glėbiu įžvalgų su mumis dalinosi žymus Malio poetas Gaoussou Diawara.

Arūnas Peškaitis OFM

Jutau baimę, tačiau ne tiek dėl fizinio saugumo, kiek dėl to, kad nežinojau, nei kaip reaguoti, nei ką sakyti. Turbūt taip atsiskleidė ir mano puikybė, nes įsivaizdavau, jog turiu nuteistiesiems sukelti kažkokį efektą.

Tomas Viluckas

Už padėtį žiniasklaidoje yra atsakingi: jos turinio kūrėjai (patys žurnalistai), jai palankios aplinkos sudarytojai (valstybės institucijos) ir jos vartotojai (visuomenė).