Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto rengiamuose kūrybiškiausios knygos rinkimus laimėjo Valdo Papievio romanas „Eiti".

Laureatas paskelbta šeštadienį Knygų mugėje Vilniuje. Kūrybiškiausios 2010 metų knygos autorius bus apdovanotas kovo pradžioje Vileišių rūmuose.

Kaip BNS sakė instituto Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis, jam bus įteikta premija, kuri turėtų siekti 3 tūkst. litų, diplomas ir "krūva instituto knygų".

"Šitos premijos niekas nedotuoja, taigi ji bus tokia, kokią mums pavyks surinkti iš rėmėjų, stengsimės, kad būtų 3 tūkstančiai", - BNS pasakojo G.Vaškelis.

Nugalėtoją iš 12 Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto paskelbtų kandidatų slaptu balsavimu rinko instituto literatūrologų vertinimo komisija.

Tarp kandidatų daugiausiai buvo eseistikos. Tai - Alfonso Andriuškevičiaus "Vėlyvieji tekstai", Liutauro Degėsio "Prisiminimų prisiminimai", Gendručio Morkūno "Švęsti kosmose ir tvarte", Ernesto Parulskio "Kasdienybės kunstkamera", Giedros Radvilavičiūtės "Šiąnakt aš miegosiu prie sienos", Rolando Rastausko "Privati teritorija".

Į titulą kandidatavo ir trys eilėraščių rinkiniai - Viktorijos Daujotės "Balsa ūkūs/Balsai", Kornelijaus Platelio "Karstiniai reiškiniai" ir Rimvydo Stankevičiaus "Patys paprasčiausi burtažodžiai".

Į dvyliktuką įtraukti ir trys romanai: be nugalėtoju tapusio V.Papievio "Eiti" kūrybiškiausiais pretendavo tapti Gabijos Grušaitės "Neišsipildymas" bei Jaroslavo Melniko siurrealistinis romanas, apysakos ir apsakymai "Kelias į rojų".

Kūrybiškiausia 2009-ųjų knyga išrinkti Marcelijaus Martinaičio biografiniai užrašai "Mes gyvenome".

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.