Vienas Tibeto budistų vienuolis, kuris tikriausiai patyrė Pekino režimo kankinimus po 2008 metais vykusių masinių protestų, mirė išsivysčius komplikacijoms, pranešė viena žmogaus teisių organizacija.

Vašingtone veikianti Tarptautinė kampanija už Tibetą (ICT) nurodė, kad 37 metų vienuolis Jamyangas Jinpa mirė sekmadienį.

Pirmadienio vakarą ICT išplatintame pranešime spaudai sakoma, kad pastaruosius trejus metus Jamyangas Jinpa buvo gydomas namuose, tačiau manoma, kad jis mirė dėl vidinių sužalojimų, patirtų per kankinimus.

Sukarinta policija areštavo Jamyangą Jinpą jo vienuolyne Gansu provincijoje 2008 metų balandžio 9 dieną, griežtai malšinant Tibetą apėmusių masinių neramumų bangai, tačiau neaišku, kuri institucija jį laikė suimtą.

Į skambučius Siahė apygardos, kurioje yra Jamyango Jinpos vienuolynas, policijai ir vietos administracijai antradienį niekas neatsiliepė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.