Balandžio viduryje Vilniuje viešės 2009 metų Nobelio literatūros premijos laureatė Herta Mueller.

Balandžio 14-osios vakarą Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre bus surengtas Rumunijoje gimusios vokiečių rašytojos susitikimas su skaitytojais, pranešė Goethes institutas. Įėjimas į renginį - nemokamas.

Rygoje, Vilniuje ir Taline rašytoja lankysis balandžio 12-16 dienomis. Šiuose miestuose vyks jos kūrybos skaitymai.

Susitikimuose su skaitytojais, kultūros ir politikos atstovais H.Mueller taip pat dalysis patirtimi apie priverstinius darbus, persekiojimus, tremtį ir jos pasekmių likvidavimą postsovietinėse valstybėse.

Autorė yra parašiusi nemažai knygų, kuriose atskleidžia sovietinės Rumunijos vadovo Nicolae Ceausescu režimą ir tai, kaip Rumunijoje buvo elgiamasi su vokiečių mažuma.

Būten už tai jai 2009 metais skirta Nobelio literatūros premija. Akademija ją pavadino rašytoja, kuri "su poezijos koncentracija ir prozos atvirumu vaizduoja bedalių kraštovaizdį".

Nobelio literatūros premijos laureatė savo gerbėjams Vilniuje paskaitys ištraukų iš romano "Amo sūpuoklės", dalyvaus pokalbyje su publika.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.