Kauno miesto meru ketvirtadienį netikėtai išrinktas liberalas Rimantas Mikaitis. Jis šiose pareigose pakeis konservatorių Andrių Kupčinską.

Kauno mero rinkimai pasuko netikėta linkme, žlugus anksčiau suformuotai koalicijai tarp konservatorių, liberalų, "tvarkiečių" ir partijos "Jaunoji Lietuva".

Šis blokas žadėjo mere rinkti advokatę Aušrą Ručienę iš "Tvarkos ir teisingumo" partijos, tačiau ketvirtadienio rytą kandidatuoti į merus nusprendė ir liberalas R.Mikaitis bei konservatorius A.Kupčinskas. R.Mikaitis BNS sakė, kad liberalus pasitraukti iš suderėtos koalicijos paskatino nenoras mere matyti "tvarkietės" A.Ručienės.

Už R.Mikaitį balsavo 25 savivaldybės tarybos nariai, už A.Kupčinską - 12, už A.Ručienę - keturi. Tai reiškia, kad R.Mikaitis slaptame balsavime turbūt sulaikė visų tarybos narių paramos, išskyrus konservatorius ir "tvarkiečius".

"Viską darysiu, kad Kaunas taptų šiuolaikiškas, patrauklus, geras gyventi, patogus gyventi miestas", - po balsavimo kreipdamasis į tarybos narius sakė R.Mikaitis.

"Šitos pareigos uždeda ir didelę atsakomybės naštą, kurią, tikiuosi, visi kartu mes sugebėsime pakelti", - teigė R.Mikaitis.

Po mero rinkimų taryba išrinko vicemerus. Pirmuoju mero pavaduotoju išrinktas su verslininko Visvaldo Matijošaičio nepartinių kandidatų sąrašu į tarybą patekęs 24 metų Povilas Mačiulis. Jis sakė dabar studijuojantis ekonomiką ir dizainą ketvirtame kurse.

"Priimu tai kaip iššūkį", - sakė jaunasis politikas.

Už V.Mačiulį balsavo 28 Kauno politikai. Kiti balsuojant nedalyvavo.

Antruoju vicemeru išrinktas iki šiol šias pareigas ėjęs "Jaunosios Lietuvos" vadovas Stanislovas Buškevičius, sulaukęs 39 tarybos narių paramos.

Atsakydamas į kritiką dėl galimai sulaužyto ankstesnio susitarimo su konservatoriais, S.Buškevičius tikino, kad niekada neatšaukinėjo savo parašo. "Deja, žlugo koalicija, ir mes tapome laisvi ir buvo mums pasiūlyta", - posėdyje sakė "jaunalietuvis"

Trečiuoju vicemeru išrinktas socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas, gavęs 38 balsus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.