Spektaklio "Mono Sapiens" kūrėjai

Menų spaustuvės spektaklis „Mono Sapiens“ iš Kauno parsivežė du apdovanojimus.

Spektaklis „Mono Sapiens“, kurį Menų spaustuvės programai „Atvira erdvė“ sukūrė režisierius Vaidas Kublinskas su aktoriais Aiste Lasyte, Mantu Stončiumi, Šarūnu Banevičiumi, Tuomu Tulikorpi ir Dominyku Vaitiekūnu, pelnė du festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris – Kaunas 2011“ apdovanojimus.

Ketvirtadienį „Girstučio“ kultūros rūmų scenoje spektaklio  kūrybinei grupei buvo įteiktas specialus festivalio žiuri prizas už įspūdingą teatrinę pradžią ir kūrybingumą. Taip pat jie gavo apdovanojimą kaip publikos išrinktas geriausias mažos formos spektaklis.

Vaidas Kublinskas režisavo spektaklį su savo bendrakursiais, po studijų baigimo į teatrą „Trupė liūdi“ (ir muzikinį jo „filialą“, grupę „Liūdni slibinai“) susibūrusiais aktoriais.

Spektaklį sudaro penki atskiri monospektakliai. Kiekviename jų – po žmogų, ieškantį tiesaus kelio. Kelio, kuris jungia tą, kas esi, su tuo, kuo nori būti. Dirbdami komandinės dramaturgijos kūrimo principu, jauni aktoriai kalba apie žmogaus, ne protingojo, o tiesiog – mono – situaciją.

Vienam rūpi išsikalbėti – tam, kad nesprogtų nuo minčių, o galbūt tam, kad rastų bendrininkų ir drąsos tokiam sprogimui... Kitai rūpi išsiaiškinti, kodėl vienur – skambesys ir pilnatvė, o kitur – tuštuma. Dar kitam svarbu pasidalyti tuo, kad supratimas vyksta anapus kalbos. Ketvirtas herojus neslepia, kad jis mieliau būtų ne čia ir ne taip. O penktas tvirtai žino, kad jo gyvenimo istorija verta ne tik miuziklo, bet ir didžiulės oratorijos...