Per slaptą JAV pajėgų operaciją Pakistane nukauto "al Qaeda" lyderio Osamos bin Ladeno kūnas palaidotas jūroje, pirmadienį pranešė JAV žiniasklaida.

Kabelinės televizijos kanalai CNN, MSNBC ir "Fox" pranešė, kad vienas aukšto rango amerikiečių pareigūnas patvirtino, jog O.bin Ladeno palaikai palaidoti jūroje, tačiau daugiau jokių detalių nepateikė.

Naujienų agentūrai AFP nepavyko susisiekti su atsakingais amerikiečių pareigūnais ir gauti šios informacijos patvirtinimą.

Tačiau kiek anksčiau vienas JAV administracijos pareigūnas, kalbėdamas apie "al Qaeda" vadeivos palaikus, sakė: "Rūpinamės, kad su jais būtų pasielgta pagal islamo praktiką ir tradicijas".

"Į tai žiūrime labai rimtai. Dėl šios priežasties šis klausimas sprendžiamas deramu būdu", - pridūrė jis.

Jei O.bin Ladeno palaikai būtų palaidoti jūroje, tai garantuotų, kad jo amžinojo poilsio vieta netaps šventove ir piligrimystės vieta jo pasekėjams, kiek anksčiau nurodė televizija ABC.

Taip pat žinoma, kad Jungtinės Valstijos iš anksto neinformavo savo sąjungininko Pakistano apie operaciją, per kurią buvo nukautas tarptautinio teroristų tinklo "al Qaeda" lyderis Osama bin Ladenas.

"Informacija apie šią slėptuvę nesidalijome su jokia kita šalimi, įskaitant Pakistaną", - anonimu pageidavęs likti pareigūnas sakė žurnalistams.

Jis nurodė, jog šia informacija su Islamabadu nebuvo dalijamasi, nes buvo būtina užtikrinti visišką slaptumą.

Tačiau skelbdamas apie O.bin Ladeno žūtį JAV prezidentas Barackas Obama sakė, kad bendradarbiavimas su Islamabadu padėjo tiksliai nustatyti "al Qaeda" vadovo buvimo vietą po beveik dešimtmetį trukusių paieškų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.