Tarptautinio teroristų tinklo "al Qaeda" lyderio Osamos bin Ladenos rezidencija Pakistano mieste Abotabade buvo atidžiai sekama iš kaimynystėje buvusio JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) konspiracinio namo, o surinkta informacija padėjo surengti Amerikos specialiųjų pajėgų reidą, per kurį ekstremistų vadeiva buvo nukautas, nurodė JAV pareigūnai.

Tikėtina, kad ši žinia taps dar vienu akibrokštu Pakistano žvalgybos agentūroms ir padidins įtampą tarp Islamabado ir Vašingtono.

JAV pareigūnai, kuriuos penktadienį citavo dienraštis "The Washington Post", sakė, jog konspiracinis namas Abotabade tapo pagrindine informacijos rinkimo baze per žvalgybos operaciją, kuri buvo pradėta aptikus O.bin Ladeno buveinę pernai rugpjūtį. Ši operacija buvo tokia didelė, jog CŽV paprašė Kongreso skirti jos finansavimui dešimtis milijonų dolerių.

"CŽV darbas buvo surasti ir nustatyti, - dienraštis citavo vieną neįvardytą pareigūną. - Žvalgybos darbas turėjo būti kiek įmanoma išsamesnis, o vėliau atėjo kariškių eilė sunaikinti taikinį".

CŽV sekė O.bin Ladeno slėptuvę kelis mėnesius - agentai stebėjo ir fotografavo šio komplekso gyventojus ir lankytojus iš kaimynystėje išsinuomoto namo, pasakojo JAV pareigūnai, kurių žodžius citavo dienraščiai "The New York Times" ir "The Washington Post".

Stebėdami per pusiau skaidrius langus, CŽV pareigūnai naudojo fotoaparatus su teleskopiniais objektyvais ir infraraudonųjų spindulių įrangą. Specialia įranga buvo mėginama pasiklausyti tame name vykstančių pokalbių ir mobiliųjų telefonų skambučių, rašo "The New York Times".

Tuo tarpu iš palydovų radarais buvo ieškoma galimų slaptų tunelių, vedančių iš O.bin Ladeno buveinės.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.