Leidus į sostinės visuomeninius autobusus ir troleibusus įlipti tik pro priekines duris, parduodama daugiau vienkartinių bilietų ir mažiau žmonių įkliūva važiuojantys be bilieto, teigia Vilniaus viešąjį transportą administruojanti savivaldybės įmonė "Susisiekimo paslaugos".

Anot pranešimo, keleivių be bilieto skaičius sumažėjo ketvirtadaliu, lyginant antrąjį 2010 metų pusmetį su analogišku 2009 metų laikotarpiu. Vairuotojai vienkartinių bilietų per antrąjį 2010 metų pusmetį pardavė dešimtadaliu daugiau nei per antrąjį 2009 metų pusmetį.

Nauja įlaipinimo tvarka įsigaliojo 2010-ųjų liepos 15 dieną. Pasak "Susisiekimo paslaugų" direktoriaus Ginto Bliuvo, daug diskusijų sukėlęs sprendimas laipinti keleivius pro priekines duris pasiteisino.

"Pažvelgę į statistiką, matome akivaizdžią keleivių laipinimo pro pirmąsias duris naudą, kurią galime labai tiksliai suskaičiuoti. Taip pat labai svarbu, kad įsigaliojus šiai tvarkai, troleibusai ir autobusai į parkus grįžta švaresni, tvarkingesni. Pastebimai sumažėjo ir visuomeniniu transportu keliaujančių ir už kelionę nemokančių asocialių žmonių skaičius", – antradienį išplatintame pranešime cituojamas G.Bliuvas.

Pasak pranešimo, pro priekines duris į visuomeninį transportą įlipama daugumoje vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos miestų. Keleiviai Lietuvoje į viešąjį transportą pro pirmąsias duris yra laipinami Panevėžyje, Kėdainiuose ir Klaipėdoje. Artimiausiu metu įvesti šią tvarką taip pat ruošiasi ir Kauno miesto vežėjai.

Tuo metu naujasis Vilniaus meras Artūras Zuokas yra pareiškęs, kad reikėtų leisti į visuomeninį transportą įlipti pro visas duris.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.