Scena iš šokio spektaklio „Bebaimis"

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis vaikams ir jaunimui „Dansema", tampantis gražia pavasarine tradicija, gegužės 13-15 dienomis jau ketvirtą kartą sukvies mažuosius žiūrovus į specialiai jiems sukurtus spektaklius. „Dansemos" festivalio idėja gimė 2007 metais, kai tuometinis Švedijos kultūros atašė Torstenas Schenlaeris pakvietė Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjus susipažinti su Lietuvoje dar negirdėta, o Švedijoje labai paplitusia vaikų kultūros ir meninės edukacijos forma - profesionalų kuriamais ir atliekamais šokio spektakliais, skirtais mažiems žiūrovams.

Šokio teatro „Dansema" meno vadovė ir choreografė Birutė Banevičiūtė kartu su bendraminčiais šiuolaikinio šokio kūrėjais Giedre Subotinaite, Sigita Mikalauskaite, Indre Pačėsaite, Edita Stundyte, Tomu Dapšausku ir kitais tuomet ėmėsi kurti šokio spektaklius įvairaus amžiaus vaikams. O 2008 metais, dosniai remiant Švedijos ambasadai, įvyko pirmasis Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis vaikams ir jaunimui „Dansema", kurio metu buvo parodytas ir pirmasis lietuviškas šokio spektaklis, skirtas 3-9 metų vaikams „O kas čia?" (choreografės Sigita Mikalauskaitė, Indrė Pačėsaitė).

Per trejus metus festivalio programoje buvo parodyta 35 spektakliai, kuriuos pristatė 11 trupių iš Lietuvos, Estijos, Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Nyderlandų. Festivalio metu vyko paskaitos ir seminarai choreografams, šokėjams, šokio mokytojams, vadybininkams, mokyklų mokiniams, renginiai visai šeimai. Festivalis aplankė ne tik Vilnių, bet ir Kauną, Molėtus, Senuosius Trakus.

Šių metų festivalio programoje - spektakliai visiems nuo 0 iki 16 metų, na ir, žinoma, juos lydintiems suaugusiems. Spektaklio „Bebaimis" premjerą pristatys šokio teatras „Dansema". Tai pirmasis savarankiškas lietuvių kūrėjų darbas, skirtas 12-16 metų paaugliams. Lietuviškos produkcijos pasiūla išsiplėtė - savo kūrybą mažiesiems spektaklį „Apkabinsiu tave" pristatys menininkų grupė iš Klaipėdos „Žuvies akis". Sulauksime ir svečių iš Nyderlandų bei Vokietijos. Žinoma trupė iš Roterdamo „Meekers" parodys spektaklį „Gerai įsižiūrėk", skirtą visiems nuo aštuonerių metų. O vokiečių trupė „Tanzfuchs produktion" ir jos choreografė Barbara Fuchs pakvies pačius mažiausius žiūrovus nuo 0 iki 4 metų į žaismingą spektaklį „Galvakojai".

Festivalį parėmė LR Kultūros rėmimo fondas ir Nyderlandų ambasada Lietuvoje. Spektakliai bus rodomi Vilniuje, Menų spaustuvėje. Programos ieškokite čia.