Mariaus Kvedaravičiaus režisuotas dokumentinis filmas "Barzakh" pelnė pagrindinį "Tarptautinės programos" prizą dokumentinių filmų festivalių "BelDocs", vykusiame Belgrade, Serbijoje.

Kaip teigiama pranešime, festivalio vertinimo komisija vienbalsiai išrinko filmą "Barzakh". Komisija lietuvio filmą apibūdino, kaip "išdrįsusį sukurti naują kino kalbą, kuri išlieka neatskiriama nuo košmariškos filmo herojų realybes. Šis filmas - tai brandus liudijimas apie žmogiškosios dvasios stiprybę".

Filmas taip pat dalyvavo Nyone, Šveicarijoje, vykusiame dokumentinių filmų festivalyje "Visions du Réel". "Barzakh" čia buvo įtrauktas į "Etat D‘esprit, Best of the World Production" programą, kurioje, kaip teigiama, rodomi geriausi Kanų, Berlyno ir Venecijos festivalių filmai.

"Barzakh" taip pat dalyvavo Sen Sebastijano žmogaus teisių festivalyje Ispanijoje, dokumentikos festivalyje "Planete Doc Review", vykusiame Varšuvoje, Lenkijoje, ir rodytas šiuo metu Kanuose vykstančios tarptautinės kino mugės "Le Marché du Film" metu.

"Barzakh" taip pat yra pristatytas dviem lietuviškoms "Sidabrinėms gervėms" - už metų geriausią dokumentinį filmą ir metų geriausią režisierių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.