Mirė advokatas, žmogaus teisių gynėjas, Nepartinio demokratinio judėjimo steigėjas ir Tarybos narys Kęstutis Čilinskas.

Judėjimas pranešė, kad 65-erių K. Čilinskas mirė penktadienio vakarą.

Jis yra dirbęs Vyriausybės kancleriu, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariu, Seimo Žmogaus teisių komiteto patarėju. 2007 metų spalį pagal konservatorių sąrašą Alytaus rajone vykusiuose rinkimuose jis pateko į Seimą, aplenkęs Darbo partijos narį Viktorą Uspaskichą. Parlamento nariu jis buvo iki 2008-ųjų lapkričio 17 dienos.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė savo ir viso Seimo vardu pareikštoje užuojautoje dėl K. Čilinsko mirties rašo, kad „velionis buvo iš tų drąsių Lietuvos visuomenės žmonių, kurie, nesivaikydami naudos nei populiarumo, imdavosi sunkių ir nedėkingų darbų tiek profesinėje, tiek ir politinėje ar visuomeninėje veikloje. Beje, šviesaus atminimo Kęstučio Čilinsko atveju tai dažniausiai sutapdavo – ne kartą galėjome įsitikinti, kad savo išskirtines teisininko žinias ir gilią patirtį jis naudojo gindamas ne partijas ar interesų grupes, o žmones, jų teises, viešąjį interesą. Šios pastangos Kęstutį Čilinską atvedė į Žmogaus teisių stebėjimo institutą, į Jungtinį Demokratinį judėjimą. Šias nuostatas kaip svarbiausią vertybę Kęstutis Čilinskas skiepijo savo studentams, kolegoms, visiems šalia esantiems. Ši laikysena ir moralinis principingumas Velioniui pelnė daugybės žmonių pagarbą ir nuoširdų dėkingumą."

Užuojautoje K. Čilinsko artimiesiems, bičiuliams, kolegoms bei visiems, kuriuos nuliūdino ir prislėgė netektis, Seimo pirmininkė pabrėžia, kad K. Čilinsko atsakomybė, žmogiškasis solidarumas ir profesinis rūpestis ne vienam žmogui padėjo patikėti teisingumu ir žmogiškumu.

--

K. Čilinskas  pašarvotas Vilniuje, Olandų g. 22 esančiuose Vilniaus laidojimo rūmuose, 6 salėje.

Atsisveikinti su K.Čilinsku galima šiandien, sekmadienį, gegužės 22d., nuo 10 val. iki 21 val.

Pirmadienį, gegužės 23d., 9 val. karstas išnešamas ir iš Vilniaus K. Čilinskas lydimas į Palangą.

23d., 16 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje už mirusįjį bus laikomos Šv. Mišios. Po Šv. Mišių K.Čilinskas atguls amžinojo poilsio Palangos kapinėse.

Parengta pagal BNS ir Bernardinai.lt informaciją