Daiva Ausėnaitė. Gabių moksleivių koncertas Vaikų gynimo dieną
![]() |
|
Zenekos nuotrauka |
Birželio 1 d. 18 val. sporto, pramogų ir verslo centre „Forum Palace”, Vilniuje rengiamas Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas „Neatrastų talentų koncertas”. Jame dalyvaus gabūs moksleiviai, taip pat likimo nuskriausti vaikai su negalia, iš kurių vertinimo komisija atrinks du geriausiai pasirodžiusius jaunuolius.
Būsimos muzikos žvaigždės
„Galbūt ateityje iš jų išaugs garsios muzikos žvaigždės, į kurių rečitalius plūs gerbėjai, tačiau šiandien jiems labiausiai reikia dėmesio ir publikos palaikymo. Du profesionalų įvertinti moksleiviai kaip prizą gaus galimybę pailsėti gabiems vaikams skirtoje vasaros stovykloje ir vokalo mokytojo pamokų“, - sako koncertą organizuojančios moterų klubo „Motory“ prezidentė Elena Masalskienė.
Prie renginio organizavimo prisideda ir neįgalius vaikus auginančių šeimų asociacija „Mes greta“. Jos prezidentė Virginija Karalienė sako, kad neįgalių vaikų tėvams svarbu matyti, kad jų vaikai jaučiasi gerai. „O koncertas bus neįkainojama patirtis – didžiulė scena, kiek pasiruošimo, repeticijų! Vaikai bus užsiėmę, jie stengsis, dirbs, jie svajos, kurs. Tai jau dabar vienos nuostabiausių jų gyvenimo akimirkų“, - šypsosi V. Karalienė.
„Mūsų misija – padėti talentingiems vaikams įgyti pasitikėjimo savimi, ugdyti ir puoselėti savo talentą krizės vis dar krečiamoje Lietuvoje“, - įsitikinusi E. Masalskienė. Jos vadovaujamas moterų klubas rengia pirmąjį paramos koncertą. Tačiau dar niekuomet neįgalūs vaikai nedemonstravo savo talentų didžiojoje scenoje. Unikalu ir tai, kad užkulisiuose kartu bus sveiki ir neįgalūs vaikai.
„Tikimės, kad užsimegs gražios draugystės, kad buvimas kartu išmokys juos tolerancijos, pakantumo. Kad įvyks daug svarbių pamokų ir atsiras gerų patirčių“, - kalbėjo E. Masalskienė.
Gerumo koncertas
„Neatrastų talentų koncertą“ ves laidų vedėja Angelė Kiliuvienė ir aktorius Darius Ragauskas. Komisijos pirmininkė – Tarptautinio menų festivalio „Slavianskij bazar“ atstovė Lietuvoje, fotomenininkė Jurga Anusauskienė. Komisijos nariai: smuikininkas, tarptautinių konkursų laureatas Martynas Švegžda von Bekker, dainininkas Tomas Augulis, Mykolo Romerio universiteto choreografė Dalia Maskoliūnienė ir dainininkė Giedrė Balutytė. Renginio metu vyks tautodailininkų ir moksleivių darbų parodėlė.
„Maloniai lauksime jūsų „Neatrastų talentų koncerte”. Įsitikinkite, kad jūsų prasmingai paaukoti pinigai kažkam gali tapti tiltu į profesionalią sceną“, - prie renginio finansiškai prisidėjusius ir ne visus neabejingus jauniems talentams į renginį kvietė E. Masalskienė. Moterų klubo prezidentė priminė, kad renginys prasidės šeštą valandą vakaro.
„Prašome, esant galimybei, paremti gabius vaikus. Jūsų paaukotos lėšos bus skirtos pedagogų, kurie dirbs su būsimais talentais, atlyginimams, taip pat padengs koncerto laureatų poilsį vasaros stovykloje“, - sakė neįgalius vaikus auginančių šeimų asociacijos „Mes greta“ vadovė Virginija Karalienė.
Pasak renginio sumanytojų, šis festivalis padės vaikams ir jaunuoliams, turintiems specialiuosius poreikius, tikslingai leisti laisvalaikį, ugdyti asmenines savybes, kūrybines galias, vaizduotę bei socialiai įsitraukti į visuomeninę veiklą.
Renginio organizatoriai
Moterų klubas „Motory“, vienijantis energingas, veiklias moteris, įsikūrė ne taip seniai, tačiau kryptingai vykdo savo užsibrėžtus tikslus – padėti neįgaliems vaikams būti socialiai aktyviems, užtikrinti jų integraciją į visuomenę.
Kita festivalio organizatorė – asociacija „Mes greta“. Tai savanoriška visuomeninė organizacija, vienijanti šeimas, turinčias vaikų ir /ar jaunuolių su padidintu aktyvumu, dėmesio, impulsyvumo, bendravimo sunkumų ir emocinių sutrikimų. Asociacija „Mes greta“ jungia 50 šeimų.
Prieš renginį surinktos lėšos bus skirtos festivalio dalyvių, talentų tobulinimui bei tolimesniam asmeninių savybių ugdymui.
„Po konkurso visiems dalyviams bus įteikti apdovanojimai, diplomai, padėkos raštai. Renginio dalyvių lauks vaišės. Tikimės surinkti pakankamai lėšų iš rėmėjų, tuomet gabiausieji bus apdovanoti kelione į Stokholmą (Švedija), į „Baltijos šalių dienos“ festivalį. Festivalį norime organizuoti kiekvienais metais ir jį vystyti iki europinio ar pasaulinio mąsto”, - apie renginį pasakojo E. Masalskienė.



































