Kultūros ministras Arūnas Gelūnas teigia nesąs patenkintas neprasidėjusiais remonto darbais Druskininkuose esančiame muzikos ir dailės kūrėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialiniame muziejuje.

Tuo metu Nacionalinio M.K.Čiurlionio muziejaus, valdančio muziejų kurorte, vadovas Osvaldas Daugelis kaltinimus vangumu atmeta ir tvirtina, kad remonto darbai netrukus turėtų būti pradėti.

"Mums žadėta, kad rugpjūčio pradžioje konkursas bus įvykęs, ir rangovas, kuris turėtų nedidelę, bet būtinai reikalingą remontą nameliui įvykdyti, jau bus rastas. Šiandien aš neturiu atsakymo, dabar mūsų specialistai bandys paprašyti muziejaus naujausių duomenų, ar konkursas realiai įvyko, ar ne, bet net jeigu ir taip, tai manau, kad visas šitas procesas jau yra mažiausiai keliais mėnesiai pavėluotas", - po penktadienį įvykusio susitikimo su Druskininkų vicemere Kristina Miškiniene BNS sakė ministras.

Pasak A.Gelūno, dėl užtrukusių darbų galvojama, kokių galima būtų imtis priemonių. Neatmetama galimybė perduoti M.K.Čiurlionio memorialinį muziejų valdyti savivaldybei.

"Glumino ir nuvylė tas lėtumas M.K.Čiurlionio metų kontekste. Tai ragina galvoti, kad vietos žmonės, savivaldos žmonės veikiau galėtų sėkmingiau pasirūpinti tuo nameliu, nei vadovavimas iš centro", - sakė Vyriausybės narys.

Anot ministro, Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus "buvo įkalbėtas" atskirti 300 tūkst. litų iš jiems Kaune esančiam muziejui remontuoti skirtų 3 mln. litų.

"Iš pradžių vyko sunkios diskusijos, kad reikia nameliui daugiau dėmesio, po to buvo įkalbėtas muziejus skirti asignavimų dalį Druskininkams. Tai ilgai užtruko, ir mes visi tikėjomės, kad vasaros pradžioje ten bus bent jau baisiausi dalykai pataisyti: išpuvusios dangos ir nuslinkusios čerpės. Deja, to neįvyko", - kalbėjo A.Gelūnas.

Jis sakė, kad tolesni veiksmai priklausys nuo to, ar iki rugsėjo 22 dienos, kai minimas kompozitoriaus gimtadienis, bus padaryti darbai. Kitą savaitę ministras ketina susitikti su Nacionalinio M.K.Čiurlionio muziejaus vadovu.

Šis savo ruožtu kaltinimus atmeta ir teigia, kad, nors buvo prašyta, ministerija vengė skirti reikalingiems darbams Druskininkuose 300 tūkst. litų.

"Užtruko skyrimas tų 300 tūkst. litų (...) Birželio viduryje buvo patvirtinti Prezidentūros ir Druskininkų namelio atskiri mažiukai investiciniai projektai nuo 3 mln. litų. Įvyko konkursas, jis baigiasi šią savaitę, baigiasi skundimo terminai ir pasirašoma sutartis su rangovu", - aiškino O.Daugelis.

Jis apgailestavo, kad darbų negalima buvo pradėti anksčiau, bet dėl to esą kalta pati Kultūros ministerija

"Gaila, kad ne nuo metų pradžios, kas būtų buvę visiems daug geriau, bet čia tikrai ne O.Daugelio kaltė, ne mūsų muziejaus kaltė, nes mes norėjome, prašėme, bet nedavė, nerado tų 300 tūkst. litų", - tvirtino muziejaus vadovas.

Pašnekovas teigė nežinantis, kada galėtų būti baigti darbai Druskininkuose.

M.K.Čiurlionio memorialinis muziejus įkurtas 1963 metais dailininko ir kompozitoriaus tėvų namuose, kuriuose jis dažnai gyvendavo 1890-1911 metais.

Dviejuose Čiurlionių šeimos nameliuose atkurta gyvenamoji aplinka artima autentiškai, kituose dviejuose pastatuose įrengtos dailininko ir kompozitoriaus M.K.Čiurlionio (1875-1911) kūrybos, biografijos ir šeimos istorijos ekspozicijos. Muziejaus rinkinį sudaro Čiurlionių šeimos memorialinis palikimas, XX amžiaus pradžios Druskininkų fotografo L.Baranowski negatyvų rinkinys, šiuolaikinių dailininkų kūriniai skirti M.K.Čiurlioniui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.