Baleto artistai Olga Konošenko ir Sergejus Neikšinas. Festivalio rengėjų archyvo nuotr.

Su rugpjūčio pradžia į Druskininkus atkeliavo teatro judėjimo No Theatre aktorių grupė, kuri tris savaites kurorte gyvens ir ruošis naujo spektaklio Mr. Fluxus pristatymui. Jis užbaigs septintąjį Druskininkų teatro festivalį. Artimiausiu metu jame pamatysime monokomediją apie vyrus, kitu kampu pažvelgsime į meilės temą, grožėsimės baleto šokėjų grakštumu, prisiminsime istorines asmenybes, klausysimės Šorenos, „Saulės brolių“, Egidijaus Dragūno atliekamos muzikos ir gyvai įgarsinto nebyliojo kino.

Teatras ves meilės keliais ir klystkeliais

Rugpjūčio 11 d. monokomedijoje „Tėtis“ su Ramūnu Rudoku juoksimės iš vyro pažinties su tėvyste. Stebėdamas gimdymą, vėliau dalyvaudamas auklėjimo darbe, tėtis patiria įvairiausių emocijų. Šį spektaklį pastatė Juris Rijnieks – „Urvinio žmogaus“ režisierius Latvijoje.

O štai jaunos lietuvių režisierės Loretos Vaskovos debiutinis darbas Šiaulių dramos teatre pelnė ne vieną apdovanojimą ir buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“. Spektaklis pagal žymaus rusų dramaturgo ir aktoriaus Ivano Vyrypajevo  pjesę, kurį pamatysime rugpjūčio 12 d., kalba apie vieną esminių žmogaus poreikių – meilę. Dievas suteikė vyrui ir moteriai geismą, kad jų sąjunga išsaugotų pasaulį. Spektaklis suponuoja kitą santykių foną: kai jie pamilo vienas kitą, tai prasidėjo karas, kuris tęsiasi jau šimtmečius.

Rugpjūčio 13 d. Druskininkuose išvysime mylimus baleto šokėjus Nerijų Jušką, Aurimą Paulauską, Olgą Konošenko ir Miki Hamanaka. Scenoje su baleto primarijais pasirodys  Kauno valstybinio muzikinio teatro šokėjai ir N. Juškos baleto mokyklos auklėtiniai. Šokėjai žiūrovams dovanos gražiausių pasaulio baletų – „Gulbių ežeras“, „Karmen“, „Spragtukas“, „Don Kichotas“, „Miegančioji gražuolė“, „Vasarvidžio nakties sapnas“ –  šokių interpretacijas. 

Rimo Tumino spektaklio „Mistras“ scena. Nuotr. aut. D. Matvejevas

Rugpjūčio 14 d. pamatysime Rimo Tumino režisuotą spektaklį „Mistras“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę. Kūrėjai siūlo netradiciškai pažvelgti į garsias istorines asmenybes, nešabloniškai pasvarstyti apie lietuvių tautos identitetą. „Mistro“ centre – Adomo Mickevičiaus biografija ir likimas. Mistras – tai Lietuvos dvarininkas Andžejus Towianskis, skelbęsis pranašu, viešpaties vietininku žemėje ir Paryžiuje įkūręs sektą „Dievo reikalas“. Jis savo mistinėmis idėjomis visiškai pavergia nebe jauną ir gyvenimo prasmės bei kūrybos atnaujinimo šaltinių ieškantį Adomą Mickevičių ir galutinai sužlugdo didįjį poetą.

Muzika iš širdies gelmių

Rugpjūčio 12 – 14 dienomis malonios staigmenos laukia ir muzikos mėgėjų.  „Saulės brolių“ koncerte prie kone visais pasaulio pučiamaisiais instrumentais grojančio Sauliaus Petreikio prisijungia brolis Donatas ir kompanija. Muzikantai žada ne tik dainuojamosios poezijos, tačiau ir world music, folk, fusion bei hindi elementais pagardintų melodijų.

Šorena Džaniašvili pakvies į koncertą „Mano širdies muzika“, kuriame skambės šiuolaikiškai aranžuotos autentiškos gruzinų tautos dainos. Yra daug stereotipų apie gruzinų tautą – turbūt visiems galvojant apie juos, prieš akis iškyla vynas, džigitai. Tačiau mažai kas žino apie tikrąją gruzinų muziką, nebent girdėję ją iš senų kino filmų. Šorena savo koncertui parinko autentiškas, šimtmečius Gruzijoje skambančias dainas.

Po atviru vasaros dangumi šėls Egidijus Dragūnas. Koncerte skambės  albumo „Aš kaip žąsis“ ir geriausios grupės SEL dainos.

Festivalio naujiena – kino klasikos ir muzikos sintezė. Rugpjūčio 16 d. pamatysime antrąjį seansą, kurio metu nebylaus kino komediją „Saugumas paskutinėje vietoje“ (1923) su Haroldu Lloydu gyvai įgarsins perkusininkas Arkadijus Gotesmanas ir pianistas Vytis Smolskas. Šis  filmas pelnė Haroldui Lloydui, knygiškam komikui bei eilinio žmogaus herojui apvaliais akiniais ir šiaudine skrybėle, „nutrūktgalviškos komedijos karaliaus“ pravardę. Čia sutinkamas vienas garsiausių nebyliojo kino eros vaizdų: Lloydas kabo dangoraižio viršūnėje, įsikibęs linkstančių laikrodžio rodyklių, virš judrios gatvės. Filmas sulaukė didelės sėkmės ir kritikų pripažinimo bei įtvirtino Lloydą tarp ryškiausių ankstyvojo kino figūrų. Jis ir šiandien sutraukia gausią publiką kaip viena geriausių kino komedijų.

Druskininkų teatro festivalio informacija

Plačiau žr. čia

Scena iš Loretos Vaskovos spektaklio „Valentinų diena“ (Šiaulių dramos teatras). Festivalio rengėjų archyvo nuotr.