Nuotrauka iš www.rideforyourrights.org

Rugpjūčio 19 d., penktadienį, į Kauną atvyksta Europos studentų akcija „Ride for Your Rights“, kurios dalyviai dviračiais keliauja po Europą, dalyvauja susitikimuose su vietos politikais ir siekia atkreipti dėmesį į studentų mobilumo ir kitas europietiškam jaunimui aktualias problemas.

Dalyvių sutikimas Kaune vyks 16.15 val. aikštėje prie Savivaldybės (Laisvės al. 96). Tai bus pirmasis dviejų dienų programos renginys – oficialus miesto priėmimas ir projekto pristatymas.

Projektas „Ride for Your Rights“ – tai kelionė dviračiais, kurios maršrutas driekiasi per 12 Europos šalių beveik 4000 km.  Liepos 3 – rugsėjo 15 dienomis vykstančiame projekte dalyviai lankosi Serbijoje, Kroatijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje ir Rusijoje.

Dviračių turą organizuoja „Campus Europae“ Studentų taryba ir studentų organizacija „Erasmus Student Network“ (ESN). Dviračių turo dalyviai – studentai iš visos Europos – šiuo renginiu siekia skleisti studentų mobilumo idėją, stiprinti taikią ir tolerantišką visuomenę Europoje. Pagrindinė projekto idėja yra pasiekti bendrus visai Europos bendruomenei tikslus – sumažinti studentų mobilumo kliūtis ir užtikrinti aktyvius akademinius mainus. Šiuos tikslus įprasmino rengėjų pasirašytas manifestas už studentų mobilumą.

Pasak „Campus Europae“ (CE) Studentų tarybos prezidento ir renginio organizatoriaus Julian Walkowiak,  idėja surengti šią akciją kilo dirbant CE Studentų taryboje, kuri jam suteikė galimybę giliau pažvelgti į aukštojo mokslo politiką ir studentų mobilumą. „Kai suvokiau, kaip menkai iš tikrųjų yra bendradarbiaujama tarp Europos universitetų ir kiek vis dar yra problemų, su kuriomis studentai susiduria išvykdami į užsienį, aš pamaniau, kad Europoje kartu galime pasistengti ir priversti sprendimų priėmėjus suvokti šio projekto svarbą“, – sako projekto autorius.

„Ride for Your Rights“ projekto dalyviai kelionės metu dalyvaus įvairiuose renginiuose, seminaruose, susitiks su valstybių politikais, universitetų rektoriais, dalyvaus dviračių turuose.

„Ride for Your Rights” programa rugpjūčio 19 d. Kaune