Visuomenės pamėgtas, daug diskusijų ir gynėjų susilaukęs kino teatras „Romuva" pagaliau pradeda naują gyvenimą, praneša Kauno miesto savivaldybė. Jau suformuota nauja 5 asmenų valdyba, jos pirmininkas Raimundas Miladauskas, išrinkta ir direktorė, ja tapo Violeta Diržinauskienė.

Vytenio Jurevičiaus nuotrauka/BFL

Šiomis dienomis dėl patalpų remonto bus pasirašyta sutartis su UAB „Panemunės būtų ūkis". Tai pirmieji žingsniai kino teatro atgaivinimo link. Už remonto darbus atsakingas Panemunės butų ūkio viršininko pavaduotojas Raimundas Vaitkevičius.

Pastate įsikurs ir Kauno kino studija. „Šiose patalpose užteks vietos ir kino studijos žmonėms, ir lankytojams. Čia vyks įvairūs renginiai", - su džiaugsmu kalba mero pavaduotojas S. Buškevičius.

Rugsėjo 4 dieną „Romuvos" kino teatre jau bus rodomas Amerikoje sukurtas kino filmas apie pokario Lietuvos partizanus.

1939 metais Kauno centre pastatytas kino teatras miestiečiams tarnavo tik vienerius metus, jo veiklą nutraukė karas, kurio metu „Romuva" buvo nacionalizuota. Čia rodomų filmų turinį griežtai kontroliavo Valstybinė kinofikacijos valdyba.

„Romuvos" kino teatras kelioms miestiečių kartoms tapo gražių, romantiškų prisiminimų, pasimatymų vieta, kuri, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, susidūrė su privatizavimo proceso iššūkiais.